Augusztus közepétől a budapesti befektetői házak, a Concorde Securities, a Buda-Cash brókerház és az Inter-Európa Bank csatlakozott a német Xetra kereskedelmi rendszerhez. Ez többletkeresletet idéz elő a magyar részvénypiacon, hiszen ezek a cégek főleg a hazai piacokon tevékenykednek. Az alapok számára fellendülést hoz az is, hogy a német polgárok megtakarítási szokásai változnak, számukra új befektetési lehetőségek adódnak.
A budapesti tőzsde iránti érdeklődést a jegyzett cégek jó üzleti adatai is indokolják, hangsúlyozza Reinhold Vetter, a cikk szerzője, aki az OTP idei első félévi rekorderedményét és 20 százalékos árfolyam növekedését, valamint a külföldön egyre aktívabb Molt sorolja fel példaként, mely a szlovák Slovnaft átvétele után a horvát INA-ban vállalt részt, és most a román Petrom privatizálására jelentkezett.
A piaci elemzők következő hónapokra vonatkozó derűlátását a cégek eredménykilátásai alapozzák meg, írja végül a szerző, aki a részvénypiacok további várható élénkülését a tervezett privatizációk hatásával, illetve azzal indokolja, hogy az ismert magyar részvények (Mol, OTP, Matáv, Richter, Egis) mellett érdekes új cégek is megjelennek a piacon, mint amilyen augusztusban a Forrás befektetőház volt.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 197,5 pontos emelkedéssel, 9389,65 ponton zárt hétfőn, ez több mint 3 éves csúcspontot jelent, utoljára 2000. június 5-én volt ilyen magas a tőzsde irányadó mutatója.