Korábban a minisztérium úgy nyilatkozott: reményeik szerint 2,0-2,5 millió euró értékű nemzetközi kötvényt bocsátanak ki a jövő év első negyedében. Az Euromoney nyáron kiadott éves értékelése szerint a feltörekvő európai piacok közül Lengyelország volt a legügyesebb szuverén adósságkibocsátó a megelőző 12 hónapban. A vezető londoni gazdaságpolitikai szakfolyóirat júniusi számában közölt átfogó értékelés szerint a feltörekvő Európa devizaadósság-piaca zsúfolt és igen forgalmas volt az azt megelőző egy évben a kedvező klíma miatt. Az összes térségbeli adós közül is azonban kitűnt Lengyelország, amely a legkifinomultabb szerkezetű kibocsátási programmal jelentkezett a piacon: a befektetői bázis színesítése végett dollár- és jenalapú kötvénykibocsátásokat is végrehajtott.
Lengyelország - tavaly decemberi bejelentése szerint - 5 milliárd euró értékű szuverén eurokötvény-kibocsátást hajt végre a következő néhány évben. A program 2003 első negyedében egy, az eredeti tervekhez képest megemelt összegű, 1,25 milliárd eurós, 10 éves futamú, rögzített kamatozású kibocsátással kezdődött. A nyilatkozat szerint a középtávú kötvénykibocsátási program lehetővé teszi az adósságkezelés hatékonyabbá tételét és csökkenti a devizaadósság-szolgálat költségeit.
A hosszú futamú lengyel szuverén küladósságot a Fitch Ratings és a Standard and Poor’s BBB plusszal sorolja. A Moody’s Investors Service - az euróintegrációra hivatkozva - a többi kelet-európai EU-tagjelölttel együtt Lengyelország kül- és beladósi minősítését is összevonta, a zlotyadósság A-2-es szintjén, amely két osztályzattal magasabb a másik két hitelminősítő osztályzatánál.