A vizsgált időszakban a szállodák 55 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek. A legmagasabb szobafoglaltságot (58-59 százalék) a négy- és ötcsillagos szállodák, a legalacsonyabbat (49 százalék) a vidéken működő háromcsillagos hotelek mérték. Az év során egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára 13 700 forint volt.
Az év utolsó hónapjában csak a vidéki négy- és ötcsillagos szállodák érvényesítettek magasabb átlagárat, mint az év többi periódusában. Egy kiadható szállodai szobára átlagosan 7500 forint bruttó szobaárbevétel jutott, az átlagos értéket négyszeresen meghaladó árbevételt a budapesti ötcsillagos szállodák értek el.
A bruttó szobaárbevétel januártól december végéig folyó áron, átlagosan 3 százalékkal csökkent az egy évvel korábbi értékhez képest, a magasabb kategóriájú fővárosi szállodákban a csökkenés mértéke 7-10 százalék közötti volt. A budapesti háromcsillagos egységek a tavalyihoz hasonló szobaárbevételt értek el, a vidéki hotelek a szobaárbevétel 4-17 százalékos növekedését mérték.
A januártól decemberig tartó időszakban az előző évivel megegyező számú vendégéjszakát töltöttek el a vendégek az adatgyűjtésre kijelölt szállodákban. A vendégéjszakák száma - a fővárosi ötcsillagos házak kivételével - mindegyik vizsgált csoportban az előző évihez hasonlóan alakult, vagy kismértékben meghaladta azt. Az év első felében csökkenő, júliustól növekvő tendenciák érvényesültek, a vidéki négy-, ötcsillagos hotelek esetében az őszi hónapok sikerültek gyengébben - közölte a KSH.