A BUX lendületesen erősödik már hetek óta, és folyamatosan dönti meg előző nap beállított csúcsait. A forgalom is egyre nagyobb a tőzsdén, márciusban jelentős bővülés történt, és az év eleji 7 milliárd forintról a harmadik hónap után már 10 milliárd forintra nőtt az átlag forgalom.
A BUX kedden kora délután már a 11 500 pont közelében, 11 425 ponton járt, ami a hétfői záráshoz képest közel 1 százalékos emelkedést jelent. A kereskedés motorja a két bluechip, azaz vezető részvény, a Mol és az OTP volt. Mindkét részvény a BUX-hoz hasonlóan nap-nap után dönti meg rekordját, nagyon élénk vételi nyomás mellett. Az OTP részvényeinek árfolyama 1,6 százalékos erősödést követően 4056 forinton, a Mol-papírok ára 2 százalékos drágulás után 7820 forinton állt kedden kora délután. A kedd kora délutánig elért, 11 milliárd forintos összforgalomból mindkét részvény adásvétele közel 3 milliárd forintot tett ki.
Ménkőként hatott a Nokia-jelentés
A Nokia jelentése bolygatta meg a világ Wall Street kereskedését, és ezáltal a világ tőzsdéit három óra körül. A BUX is érezhetően megingott, majd esésnek indult.
Röviddel a hír megjelenése után a vezető mutató már elvesztette egész nap szerzett előnyét és mínuszban állt a hétfői záráshoz képest. A nap végére aztán ismét lendületet kapott a BUX, és végül nagyon enyhe, 0,09 százalékos emelkedéssel ugyan, de az előző naphoz képest mégis pozitív értékben, 11 396 ponton zárt. A napközben felállított mindenkori rekord alatt zárt így a nap két húzórészvénye: az OTP-papírok árfolyama 0,9 százalékot emelkedve 4031 forinton, a Mol-papírok ára pedig 0,7 százalékos emelkedéssel 7735 forinton. A tőzsde összforgalma záráskor az átlag kétszerese 20,9 milliárd forint volt, ebből az OTP adásvétele 5,3 milliárd forintot, a Mol kereskedése pedig 4,8 forintot tett ki.
A napközben emelkedő Matáv-papírok árfolyama zárásra 0,1 százalékot csökkent: a távközlési cég részvényei közel 2,5 milliárd forintos forgalommal 940 forinton zárták a napot.
Kiemelkedő Antenna és Danubius erősödés
A kisebb papírok közül az Antenna Hungária és a Danubius árfolyama erősödött kiemelkedően: az előbbi 12,7 százalékkal 3945 forintra, az utóbbi 9,7 százalékkal 2820 forintra drágult.
A gyógyszeripari részvények ára csökkent, a Richter-részvényeké 2,2 százalékkal 21 900 forintra, az Egis-papíroké 2,4 százalékkal 8885 forintra.