A Standard and Poor's keddi londoni közleménye szerint a besorolás tükrözi a magyar kormány folyamatos elkötelezettségét a szerkezeti reformok és a piac vezérelte gazdaságpolitika mellett, amely az elmúlt években hozzájárult a magyar gazdaság igen jelentős mértékű fejlődéséhez és alapjainak kiszélesítéséhez. A Standard and Poor's londoni közleménye szerint a besorolás figyelembe veszi emellett a mérsékelt, jóllehet növekvő külső eladósodottságot és a jó külső likviditási rátákat.
A hitelminősítő elemzése szerint az adóssággeneráló külső finanszírozás növekszik az alacsony működőtőke-beáramlás és a 2003-ra jellemző, mélyülő folyómérleg-hiány miatt. A központi tartalékok azonban a bruttó külső hiteligény és a rövid lejáratú adósságállomány 80, illetve 200 százalékát fedezik a középtávú előrejelzések szerint, ami jól illeszkedik az "A" kategóriába sorolt szuverén adósságkibocsátók jellemző középértékéhez.
A hitelminősítő stabil kilátással tartja nyilván a magyar szuverén adósbesorolást. A Standard and Poor's keddi közleménye szerint ugyan korlátozza a magas államháztartási deficit a magyar szuverén besorolást, a kormány szilárd elkötelezettsége az idei 4,6 százalékos deficitcél mellett, valamint a gazdaságpolitikai elegy javuló összetétele azonban hozzájárult a magyar gazdaságba vetett befektetői bizalom helyreállításához.
Ha sikerül érvényt szerezni a mélyreható költségvetési reformoknak, Magyarország már 2009-ben az euróövezet tagja lehet - áll a közleményben. Draskovics Tibor pénzügyminiszter nemrég Londonban, befektetőknek és elemzőknek tartott ismertetőjében azt mondta, hogy az új eurócsatlakozási céldátum valószínűleg 2009 vagy 2010 lesz a felülvizsgálat alatt álló, jelenlegi 2008 helyett.