Az elemzők vegyesen látják a döntést
Az elemzők ellentétesen ítélték meg a Monetáris Tanács határozatát. Egyesek szerint a döntés egyfajta stabilitást vihet a piacok helyzetébe, némileg kiszámíthatóbb politika várható a jegybanktól, mert a Monetáris Tanács leginkább a tőkepiaci folyamatok függvényében hoz majd döntést az újabb kamatvágásról. Mások nem értik, miért tér át az MNB az új döntéshozatali rendszerre, nem tudják, hogy ettől kiszámíthatóbb lesz-e a jegybank.A Monetáris Tanács úgy határozott, hogy 2004. július 5-i ülésével kezdődően a jegybanki alapkamatláb megváltoztatásáról lehetőség szerint csak a mindenkori havi második ülésén hoz döntést, áll a közleményben. Nem kamatmeghatározó üléseiről a kamatszintre vonatkozó közleményt sem ad ki ezentúl a jegybank, áll a közleményben.
A Monetáris Tanács indoklása szerint figyelembe vette, hogy a nemzetközi gyakorlatban is általános a havi egyszeri vagy még ritkább kamatmeghatározó ülésezési rend, és a döntések megalapozásához szükséges információk döntő többsége csak havonta jelenik meg.
A Monetáris Tanács a hónapok első ülését általában a jegybank feladataihoz és felelősségi köréhez tartozó egyéb kérdések tárgyalására használja, közölte a testület. Természetesen, ha a körülmények szükségessé teszik, a Monetáris Tanács a későbbiekben is bármikor dönthet az alapkamatláb megváltoztatásáról.
Ennek megfelelően a Monetáris Tanács július 5-i ülésén nem tűzte napirendre a jegybanki alapkamatláb módosítását.