Az alternatív szolgáltatók bírálják a hírközlési törvénytervezet egyes részeit

Vágólapra másolva!
Az Alternatív Távközlési Kerekasztal bírálja a készülő hírközlési törvény elemeit, mert azok egyértelműen korlátozzák a szabadpiaci versenyt, többletterheket rónak a szolgáltatókra és nem veszik figyelembe a aszimmetrikus szabályozás elvét. A kerekasztal tagjai elvetik azt is, hogy a tervek szerint kettéválik a távközlési építmények - antennák, tornyok - létesítésének engedélyezése.
Vágólapra másolva!

Jóllehet az Alternatív Távközlési Kerekasztal bízik abban, hogy az alakuló Egységes Hírközlési Törvény (EHT) a távközlési liberalizációt és az egyenlő esélyű verseny kialakulását fogja elősegíteni, fenntartása van több olyan javaslattal szemben is, amit a Parlament informatikai bizottsága a múlt héten támogatott.

A kerekasztal keddi közleménye szerint ezek a javaslatok egyértelműen korlátozzák a szabadpiaci versenyt, figyelmen kívül hagyják az aszimmetrikus szabályozás elvét, illetve olyan kötelezettségeket rónak a szolgáltatókra, amelyek jelentősen növelik a szolgáltatás költségeit.

A kerekasztal több tagja - GTS Magyarország, az ingyenes internet szolgáltatást nyújtó kiwwi, a Novacom, a PanTel Rt., illetve az UPC Magyarország - ugyanakkor üdvözölte annak a versenyt korlátozó indítványnak az elvetését, mely az előfizetői hurokhoz való hozzáférés lehetőségét két évre korlátozta volna.

Az alternatívok nem tartják jónak azt sem, hogy a legújabb változat szerint a távközlési építmények létesítésének engedélyezése kettéválik: a tornyok és az antennák létesítését az önkormányzatok, míg a nyomvonalas létesítmények építését a Hírközlési Főfelügyelet engedélyezi majd.

(MTI)

Ajánlat:

GTS Magyarország

kiwwi

Novacom

PanTel Rt.

UPC Magyarország

Korábban:

Alacsonyabb árakat hozhat az egységes hírközlési törvény
(2001. március 7.)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!