A tervek szerint a színész egy minden extrával - például nyolc hangszórós fedélzeti sztereóval és CD-játszóval - felszerelt Skoda Octaviát fog vezetni a skót Felföld kanyargós útjain. Egy másik forgatókönyv szerint az idős színész a skótok nemzeti viseletében, kiltben tűnik fel - ezt a ruhadarabot az óvatlan külföldi csak saját kockázatára nevezheti szoknyának skótok füle hallatára -, és a skóciai Eilean Donan erőd tövében száll be látványosan egy Octaviába. Az erőd volt a legutóbbi, már Pierce Brosnan címszereplésével készült Bond-filmben az MI6, a valóságban is létező brit külső elhárítás skóciai irodája.
A cseh gyártó azt reméli, hogy a kikezdhetetlen tekintélyű Connery megnyerésével végképp a múltnak adhatja át a Skodáról Nyugat-Európában évtizedek alatt kialakult, nem túl hízelgő közvélekedést. Nagy-Britanniában mindig is lehetett Skodát kapni, de a típus a legolcsóbb volt az egész kínálatban, és a brit Skoda-tulajdonosok folyamatosan az ír viccekhez hasonló tréfák célpontjai voltak (Nagy-Britanniában az úgynevezett ír viccek töltik be a rendőrviccek szerepét). A legelterjedtebb viccek egyike szerint a Skodákba azért szereltek hátsóablak-fűtést, hogy a tulajdonos keze ne fázzon, amikor tolja a kocsit.
A színésztől korábban sem volt idegen a zsíros haszonnal járó reklámmegbízások elválalása: tíz évvel ezelőtt 500 ezer (akkori) fontért népszerűsített egy japán whiskymárkát.
A Skodától mindenképpen találó ötlet volt rájátszani a Bond-imázsra. Felmérések szerint a brit mozijáró közönség körében a valaha is elhangzott filmmondatok közül "a nevem Bond, James Bond" hangzatú a legnépszerűbb.
(MTI)
Ajánlat: