Az ajánlatot ugyanazon a részvényenkénti áron tette a Vodafone, mint amennyit a Vivendi korábban már elutasított. Az ajánlat egyébként december 10-ig érvényes. Az ajánlat azt is jelenti, hogy a Vivendinek ugyancsak december 10-ig van ideje ellenajánlatot tenni a Cegetel további 41 százalékára e részesedés tulajdonosainak, a British Telecomnak és az amerikai SBC Communicationsnek. Ez utóbbiakkal a Vodafone októberben megállapodott, hogy megveszi tőlük a 41 százaléknyi részvénycsomagot 6,3 milliárd euróért, azonban a Vivendinek elővételi joga van.
Franciaország az egyetlen nagyobb európai piac, ahol a világ legnagyobb mobilszolgáltatójának, a Vodafone-nak nincs még többségi részesedése jelentős piaci erővel bíró helyi szolgáltatóban. A Vivendi hatalmas - 19 milliárd eurós - adóssággal küzd, 12 milliárd eurós értékesítési programot hajt végre, már megszabadult csaknem valamennyi könyv- és lapkiadó érdekeltségétől.
Az adósságok ellenére a Vivendi is küzd a Cegetel 44 százalékáért, épp ezért ne fogadta el a Vodafone korábbi közel 6,8 milliárd eurós ajánlatát. A Vivendi helyzetét nehezíti, hogy a társaságnak hitelező bankok, és a befektetők sem támogatják a Cegetel 44 százalékának megszerzését. Legutóbb olyan hírek is elterjedtek, hogy a Cegetelt valamiképp egyesítenék a Belgacommal, és így legalábbis átmenetileg távol tartanák a Vodafone-t a francia távközlési szolgáltatótól.
(MTI)
Ajánlat:
Korábban:
Egyesülhet a Belgacom és a Cegetel
(2002. november 5.)
A Vivendi mégis megtartaná a Cegetelt
(2002. november 4.)