Bejelentése követte az amerikai tőzsdefelügyelet elnökének, Harvey Pittnek, illetve a tőzsdefelügyelet főszámvevőjének, Robert Herdmannak múlt heti lemondását. Pitt távozásának bejelentése után Webster nem titkolta, hogy ő is hasonló lépésre szánta el magát. Webster döntése mindazonáltal nagymértékben megnehezítheti az új testület elindulását.
Az eset politikai villongásoktól sem mentes. Egyrészt a tőzsdefelügyelet három republikánus tagja a két demokrata tag szavazata ellenében Webstert választotta az új testület elnökévé, másrészt a kongresszus demokrata képviselői szerint Pitt hónapok óta túl szoros kapcsolatban van a könyvelői iparággal.
Stephen Crimmins, a tőzsdefelügyelet korábbi ügyvédjének véleménye szerint Webster lépése elkerülhetetlen volt, a köz érdeke mindenképpen ezt kívánta. Crimmins a BBC-nek azt hangsúlyozta, hogy jelenleg még nem tudni, hogy a Bush-adminisztráció kinevez-e gyorsan egy új elnököt a tőzsdefelügyelet élére abból a célból, hogy az kinevezzen egy új vezetőt a könyvviteli felügyelet élére.
(Üzleti Negyed)
Ajánlat:
Korábban:
"Fejetlenség" az amerikai tőzsdefelügyeletnél
(2002. november 11.)
Volt CIA-vezető ellenőrzi a könyvvizsgálókat
(2002. október 28.)