Az év második negyedében 0,5 százalékkal bővült az eurózóna gazdasága az előző negyedhez képest, az egy évvel korábbihoz viszonyítva pedig 2,1 százalékkal. Az egész Európai Unióban szintén 0,3 százalékkal nőtt átlagosan a GDP a harmadik negyedben, és 2,1 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál. Az EU-ban a második negyedben 2,4 százalékos volt az átlagos gazdasági növekedés.
Az Európai Bizottság szintén szerdán kiadott előrejelzése szerint az euróövezetben a mostani utolsó negyedévben és a jövő évi első negyedévben 0,2-0,6 százalékos átlagos GDP-növekedés várható, az előző negyedhez viszonyítva. Ez a becslés megegyezik a november elején közölt előző becsléssel.
Az euróövezet gazdasági növekedése tavaly valamivel több, mint 0,4 százalékos volt a 2002-es 0,85 százalékos, a 2001-es 1,59 százalékos és a 2000-es 3,48 százalékos többlet után.
A német gazdaság mindössze 0,1 százalékkal nőtt
A legnagyobb euróövezeti gazdaság, a német, 0,1 százalékkal bővült a harmadik negyedben a másodikhoz képest, és a növekedés 1,3 százalékos volt éves szinten. Elemzők korábban 0,3 százalékot, illetve 1,6 százalékot vártak a német gazdaságtól a harmadik negyedről.
A francia gazdaság 0,1, az olasz 0,4 százalékkal bővült ebben az időszakban. A német, a francia és az olasz gazdaság az euróövezeti GDP majdnem 70 százalékát adja.
Változatlan a munkanélküliség
Az euróövezetben októberben átlagosan 8,9 százalékos volt a munkanélküliség, ugyanannyi, mint szeptemberben, és mint egy évvel korábban - közölte az EU statisztikai hivatala szerdán.
A 25 tagú EU-ban is 8,9 százalékos volt átlagosan a munkanélküliség októberben, kisebb a szeptemberi 9,0 százaléknál. A 25 országban tavaly októberben átlagosan 9,1 százalékos volt az állástalanok aránya.
Októberben Lengyelországban volt a legnagyobb a munkanélküliség, 18,6 százalékos, míg a legkisebbet Luxemburgban mérték, 4,3 százalékosat. Magyarországon októberben 6,0 százalékosra nőtt a munkanélküliség a szeptemberi 5,9 százalékról, az EU statisztikai hivatala szerint.