Igaza lett az elemzőknek, akik nem vártak kamatváltozást az év első kamatdöntő ülésén. A monetáris tanács a gazdasági és pénzügyi folyamatokat áttekintve változatlanul hagyta a jegybanki alapkamatot, így az továbbra is hatszázalékos.
A testület közölte: a legutóbbi kamatdöntés óta napvilágot látott makrogazdasági adatok nem eredményeztek jelentős változást a gazdaságról alkotott képben. A fogyasztói infláció decemberben a várakozásoknak megfelelően alakult. A tanács középtávon kiegyensúlyozott szerkezetű növekedésre és a 3 százalékos középtávú céllal összhangban álló inflációra számít.
A tanács arra számít, hogy középtávon a maginfláció 3 százalék közeli szintre emelkedhet. Az inflációs folyamatok megítélését nehezíti a januári áfacsökkentés, ami vélhetően hónapokig bizonytalanná teszi a tartós és az átmeneti hatások elkülönítését.
A monetáris tanács figyelmeztetett arra, hogy a rövid és a hosszú lejáratú hozamok egyaránt mérséklődtek ugyan az év első heteiben, a magyar gazdaság egyensúlyi helyzetét és konvergenciáját továbbra is jelentős kockázatok övezik.
A testület továbbra is szükségesnek tartja hangsúlyozni, hogy a fenntartható gazdasági növekedés és az árstabilitás közeli infláció érdekében elkerülhetetlen az államháztartás finanszírozási igényének csökkentése. A költségvetési konszolidáció elhúzódása növeli a magyar gazdaság sebezhetőségét és szűkíti a monetáris politika mozgásterét. Az ülés rövidített jegyzőkönyve 2006. február 10-én 14 órakor jelenik meg.
Suppan Gergely, a Takarékbank Rt. elemzője szerint amennyiben a nemzetközi befektetői hangulat jelentősen romlik, mindenképpen kamatemelésre kell számítani, ennek időpontját azonban lehetetlen megjósolni. Ha ez nem következik be, és az új kormány valóban hiteles költségvetési kiigazításokat tesz, az év vége felé már elképzelhető nagyon óvatos kamatcsökkentés is.