A Pannonplast csoport konszolidált árbevétele 22,036 milliárd forintot ért el 2005-ben, amely 17 százalékkal alacsonyabb az előző év értékénél. A csökkenés elsődleges oka, a harmadik negyedévben értékesített két csőgyártó Pipe tagvállalat árbevételének kiesése (a konszolidált árbevétel közel 12 százaléka) volt. Az értékesítés volumenét tekintve, a műszaki műanyag üzletágba tartozó tagvállalatok teljesítettek rosszabbul a bázisi dőszaknál, amelyek értékben, közel 30 százalékkal maradnak el 2004 árbevételétől. Az export értéke 10,226 milliárd forint volt, a teljes árbevétel 46,4 százaléka, amely 5,5 százalékpontos növekedést jelent a bázisidőszakhoz képest.
A közvetlen költségek aránya, a bázishoz képest kedvezőtlenül alakult. Az árbevétel és a közvetlen költségek csökkenése mellett, a bruttó fedezet értéke 4,738 milliárd forintot ért el. A bruttó fedezeti hányad 22,3 százalékról 21,5 százalékra csökkent, elsősorban a műszaki műanyaggyártás alacsony fedezete miatt. A fedezeti hányad csökkenéséhez a negyedik negyedév is hozzájárult 19,3 százalékos bruttó fedezeti hányadával. Továbbra és nehézséget okoz, a már hosszú ideje problémaként jelentkező termékárakban, csak részben érvényesíthető alapanyagár hatása. A felhasznált alapanyag-mennyiség, közel 50 százalékát kitevő PVC áremelkedése volt márciusig a legmegterhelőbb. A csomagoló üzletágban látható, második negyedéves felzárkózás is a PVC árszintekre vezethető vissza, hiszen a második negyedévben a beszerzési árak már alacsonyabbak voltak a bázis időszakinál. A harmadik negyedévben ismét emelkedésnek indultak az alapanyagárak, novemberig fenntartva a kedvezőtlen trendet.
A működési veszteség (EBIT) 847 millió forint volt 2005-ben, szemben a bázis időszak 1,497 milliárd forintos veszteségével. A negyedik negyedév 792 millió forintos üzemi szintű veszteséggel terhelte az évet.
Az üzleti cash-flow (EBITDA) 1,773 milliárd forint volt 2005-ben, ami eléri a 2004-es EBITDA, közel kétszeresét és közel kétszerese a bázis időszakénak. A tárgy időszakban 2,620 milliárd forint értékcsökkenést számoltak el. A 430 millió forint, egyszeri elszámolást figyelembe véve, ez 266 millió forinttal kevesebb a bázis értéknél, ami a vállalat-értékesítésekre és az elmúlt két év, visszafogott beruházási tevékenységére vezethető vissza.
A pénzügyi műveletekből 831 millió forint nyeresége volt a Pannonplastnak, ami 1,486 millió forinttal kedvezőbb 2004 hasonló értékénél. A javulás a vagyonkezelői tevékenység eredményére, így a Polifoam üzletrész értékesítésére, az árfolyam- és kamat-menedzselésre vezethető vissza.
Az adózott veszteség 106 millió forint lett, míg konszolidáltan 216 millió forint veszteséget szenvdetek el, ami jelentos javulás a bázis időszak 1,898 milliárd forintos veszteségéhez képest.