A pályázat jelenlegi állása szerint négy érdeklődőtől várható kötelező ajánlat: az osztrák Raiffeisen Zentralbank Österreichtől, az OTP Banktól, a görög Ethniki Trapezától és az ugyancsak görög EFG Eurobank Ergasiastól.
A részvénytöbbségre a kötelező érvényű ajánlatok beadásának határideje július 17-e, hétfő. A vonatkozó román kormányhatározatban az is szerepel, hogy bármikor felfüggeszthetik a CEC privatizálását, ha olyan körülmények keletkeznek, amelyek negatívan befolyásolhatják a magánosítás folyamatát. A kötelező ajánlatok közül a legjobb három benyújtója augusztusban újabb ajánlatot tehet, és a győztest szeptember közepén nevezik meg.
A román kormány április végén döntött a CEC privatizációs stratégiájának megváltoztatásáról, e szerint a korábban tervezett 85 százalék helyett csupán 69,9 százaléknyi tulajdonrészt privatizálnak, illetve 5 százalékot adnak el az alkalmazottaknak.
A CEC teljes egészében állami tulajdonban van, és az ott elhelyezett lakossági betétek állami garanciát élveznek. A pénzintézet lakossági, valamint kis- és középvállalati hitelnyújtással foglalkozik. Az első negyedévben a CEC 12,676 millió lej (3,67 millió euró) adózott eredményt ért el. Egy évvel azelőtt veszteséges volt.
A CEC eladásával a romániai bankoknak már a 90 százaléka lesz külföldi kézben, és ezzel a bankprivatizáció gyakorlatilag lezárul.