Az augusztus 31-ét követően kibocsátott, nyilvánosan forgalomba hozott és forgalmazott állampapírok kamata, illetve az átruházáskor, visszaváltáskor elért, az árfolyamnyereségre vonatkozó szabályok szerint megállapított rész mint kamatjövedelem bizonyos körben adóköteles - ismerteti az Államadósság Kezelő Központ Rt. az MTI-nek csütörtökön eljuttatott tájékoztatásában.
A közlemény a Pénzügyminisztérium állásfoglalására hivatkozva sorolja fel azokat az eseteket, ahol a befektetőknek a megváltozott szabályok értelmében kamatadót kell fizetniük. Idesorolják a 2006. augusztus 21-31. között jegyezhető és 2006. szeptember 5-én kibocsátásra kerülő K2007/18 sorozatszámú (K070905 kódjelű) kamatozó kincstárjegyek átruházásakor, visszaváltásakor elért kamatjövedelmet.
Továbbá a 2006. augusztus 29-én megtartott aukció alapján szeptember 6-án kibocsátásra kerülő, D061206 sorozatszámú diszkont kincstárjegyek átruházásakor, visszaváltásakor elért kamatjövedelmet. Illetve a 2006. augusztus 31-én megtartott aukció alapján 2006. szeptember 6-án kibocsátásra kerülő, 2011/B és 2016/C elnevezésű/sorozatszámú Magyar Államkötvény sorozatrészleteibe tartozó értékpapírok átruházásakor, visszaváltásakor elért kamatjövedelmet.
Hozzáteszik: az említett kamatozó kincstárjegyekre és Magyar Államkötvényekre elsőként fizetett kamat a törvény vonatkozó átmeneti rendelkezése alapján adómentes.
Az ÁKK kifejezetten javasolja, hogy az állampapírok iránt érdeklődő befektetők forduljanak szakértőhöz abban a kérdésben, hogy az egyes állampapírok megvásárlásából, tulajdonlásából és eladásából adódó következmények milyen módon érintik adózásukat.