Az Országgyűlés költségvetési és gazdasági bizottsága is egyhangúlag támogatta a jelölt kinevezését a Magyar Nemzeti Bank alelnökévé. Az alelnökjelölt parlamenti meghallgatásán egyetértett a kis- és középvállalkozói szektor jelentőségével és a jegybank egyik feladatának nevezte a szektor gazdasági stabilitása biztosítását és a pénzügyi közvetítőrendszer általi kiszolgálását.
Király Júlia a jegybanki függetlenséget az eurózónához történő zökkenőmentes csatlakozás egyik fontos feltételének nevezte, hozzátéve: az MNB egyik feladata, hogy felkészüljön az euró bevezetését követő állapotra. Az alelnökjelölt az euróbevezetés pozitív hatásainak ismertetése mellett óvatosságra intett a bevezetés idejét illetően.
Hangsúlyozta, hogy az eurózónához történő csatlakozást megelőzően széles társadalmi párbeszédre van szükség. A sikeres euróbevezetésre pozitív példaként említette Szlovéniát.Úgy vélte: jó esély van arra, hogy az elfogadott konvergenciaprogram mentén az ország eljusson egy "nyugodt" euróbevezetési lehetőséghez, és a megfelelő idő megválasztása egyben azt is biztosítja, hogy a közös valuta bevezetésének ne legyen többletinflációs hatása.
Király Júlia szerint a Magyar Nemzeti Bank nemzetközileg elfogadott hiteles intézménnyé vált az elmúlt években, a kormánnyal való jó együttműködés feltétele, hogy a kormány is hiteles, elfogadható gazdaságpolitikát kövessen. A konvergenciaprogram nemzetközi piaci megítélése ennek nem mond ellent - fűzte hozzá.
Kérdésre válaszolva kijelentette: nem megváltoztatandó gazdaságpolitikai szabály az inflációs célkitűzés rendszere.
A monetáris tanácsot illetően felhívta a figyelmet arra: a tagok a tanácsban független gazdaságelemzőként vesznek részt, felelős döntést hoznak, szem előtt tartva a jegybank fő feladatát, a forint stabilitását. Ezért mindig az adott helyzet elemzése határozza meg a döntést, ez egy csapatmunka - fűzte hozzá.