A legnagyobb londoni gazdaságpolitikai folyóirat júniusi kiadásában közölt globális kereskedelmi és szuverén adósi rangsor szerint a "legeslegjobb hitelfelvevők a legrosszabb időkben is meg tudnak jelenni kibocsátásokkal ... és aligha lehetett volna rosszabb időpont 2006 szeptemberének végénél", amikor Magyarország 500 millió euróval kiegészítette 2012 novemberében kifutó, változó kamatú devizakötvényét.
Az Euromoney szerint miközben a két főszervező, a BNP Paribas és a Dresdner Kleinwort az "adósságkezelési gyakorlatsorozat" legújabb kibocsátásának előkészületeivel foglalkozott, a tiltakozók éppen a rohamrendőrséggel csaptak össze a magyar parlament mellett. Más kibocsátók esetleg visszariadtak volna attól, hogy ilyen drámai és potenciálisan káros körülmények közepette jelenjenek meg a piacon, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) illetékesei azonban "megőrizték lélekjelenlétüket".
A főszervezőknek a zavargások ellenére sikerült belőniük a kötvényt az Euribor feletti 24-26 bázispontos hozamfelár-cél közepére, miután a már kint lévő adósság is mindössze 1-2 bázisponttal drágult a kibocsátás előtt, ráadásul keresletből sem volt hiány az új papírra, áll a Euromoney elemzésében. A lap szerint több banki szakértő feltette ugyan a kérdést, hogy mennyire bölcs dolog új küladóssággal megjelenni belpolitikai kilengések idején, az ÁKK döntése a tavalyi 2,5 milliárd eurós nemzetközi kötvényfinanszírozási programot kiteljesítő kibocsátás lebonyolításáról végül is helyesnek bizonyult.
Miután "az égő autók és a Budapest belvárosa felett lebegő könnygázfelhők híradóképei a múltba vesztek", az ÁKK gyorsan kihasználta januárban a javuló hazai és külföldi befektetői hangulatot egy "nagyon sikeres", egymilliárd eurós, tíz évre szóló kibocsátásra, amelyre kétmilliárd eurónyi jegyzési igény érkezett, a vásárlók csaknem fele ráadásul első ízben fektetett be magyar kockázatba, áll a Euromoney elemzésében.