A korábbi privatizációs terveket nem koronázta siker, politikai huzavonák és jogi kifogások miatt. Legutóbb tavaly ősszel akartak eladni öt részletben 5 százalékot az Ukrtelekomból hazai befektetőknek, de a jogi bonyodalmak miatt ez sem sikerült. A hazai értékesítéssel a piaci fogadtatást szerették volna hőmérőzni, azzal az elképzeléssel, hogy a nyomában 38 százalékot eladnak külföldön.
Az Ukrtelekomból eddig csak 7,14 százalékot értékesítettek, 2000-ben és 2001-ben, a vállalat alkalmazottainak és külföldi befektetőknek. A kiadott részvények egy részével a kijevi tőzsdén lehet kereskedni.
Az Ukrtelecom, alapjában vezetékes szolgáltató, tavaly novemberben hatodikként belépett az ukrán mobilpiacra is. Tavaly a bevétele 7,765 milliárd hrivnya volt a vezetékes szolgáltatásból, 1,4 százalékkal kevesebb a 2006-os 7,879 milliárdnál.
Az idei ukrán költségvetés összesen 8,6 milliárd hrivnyára számít különféle privatizációkból. Tavaly 10,6 milliárd hrivnya privatizációs bevétel volt a cél, de csak 2,4 milliárdot sikerült teljesíteni.