Buffett akcióját nem üzleti okokkal magyarázta, hanem azzal, hogy támogatja az amerikai pénzügyminisztérium bankmentő tervét, amely 700 milliárd dolláros segélycsomaggal enyhítene a pénzintézetek nehéz helyzetén. A pénzügyminiszter, Henry Paulson tervei szerint - aki éppen a Goldman egyik vezetőjéből lett a tárca első embere - az amerikai állam megvásárolná a bankok rossz hiteleit.
"Arra fogadok, hogy a kongresszus a helyes dolgot teszi az amerikaiak számára, és elfogadja a törvényt" - mondta a CNBC-nek Buffett.
Bizalom
"Bizalmat szavazok a Goldmannak és bizalmat szavazok a kongresszusnak is" - tette hozzá.
Buffett bizalma azért is jelentős esemény, mert a Goldman négy nagy versenytársa közül eddig négy tűnt el a jelzálogpiaci válságban. A Bear Stearns brókercéget és befektetési bankot az összeomlás előtt vásárolta fel a JP Morgan (kormányzati hitelből), a Merrill Lynchet a Bank of America kebelezte be (szintén kormányzati támogatással), a Lehman Brotherst pedig senki sem mentette meg, és bedőlt 613 milliárd dolláros adóssággal.
Emelkedett a Goldman és a Berkshire
A 78 éves Buffett nyilatkozata után a Goldman árfolyama 3 százalékkal nőtt, ezzel folytatva az előző napi 4,6 százalékos emelkedést, amikor bejelentették, hogy Buffett cége, a Berkshire Hathaway megállapodott a Goldman Sachsba való invesztícióról.
A Goldman árfolyama idén 40 százalékot zuhant, ezért is jött jól nekik a világ leggazdagabb emberének pénze. A Berkshire részvényárfolyama is emelkedett 3 százalékkal, ami azt jelenti, hogy a papír ledolgozta éves veszteségének (6 százalék) a jelentős részét.