Itt találja a válsággal kapcsolatos összes hírt!
"A JNB és az ANB (Japán és Ausztrália Nemzeti Bankjai) mindent megtesznek, hogy fenntartsák a bankok likviditását a bankközi piacon" - nyilatkozott Guthrie Williamson a Global Investors portfolió menedzsere.
Rugalmasabbak az ausztrál illetve japán bankok, mint a világ más országaiban. A titok a jobb minőségű és összetételű tőkeállományban rejlik.
A Japán Nemzeti Bank 11,3 milliárd dollárral segítette meg a pénzügyi szektorát, ezzel elősegítve a napi kamatláb 0,7 százalékról 0,4 százalékra való csökkenését. Az amerikai bankközi napi kölcsönkamatláb pár órával korábban 7,3 százalékról, 3,85 százalékra esett vissza.
A Japán bankszektor komolyabb veszteségek nélkül vészelte át eddig az amerikai pénzpiaci krízist a JNB tegnapi nyilatkozata szerint. Megérezte a szigetország a gazdaság hirtelen lassulását, a folyamat megrekesztette a profitnövekedést, a Nemzeti Bank ellenben pozitívan vélekedik.
A JNB szerint a Japán gazdaság még mindig stabil az elhúzódó zűrzavar ellenére is. A lassú növekedés óvatosságra int, a jövőbeli befektetések kapcsán.
A várakozásoknak megfelelően nyereséggel zárt tegnap a japán tőzsdeindex a Nikkei 225, 1 százalékkal. A Gyáriparosok üzleti bizalma nem lett pozitívabb, a gazdasági helyzet egyelőre nem kielégítő számukra
Gerjesztik egymást az ausztrál bankok
"Arra a hírre, hogy az amerikai kongresszus megoldást fog találni a probléma kezelésére, Ausztráliában a keddi nyitást megelőző aggodalom, mára a kereskedés folyamatos élénkülésébe csapott át" - nyilatkozta Peter Pontikis a Suncorp Metway kincstári stratégája.
Megtámogatta gazdaságát az Ausztrál Nemzeti Bank (RBA) követve a világtrendet 3,7 milliárd dollárt pumpált a bankszektorba. Az egyhavi banki kamatláb 7,1 százalékra esett vissza, január óta most a legalacsonyabb.
Ausztráliában a kölcsönfelvétel költségei zuhanásnak indultak. Különbözik a bankközi kölcsönök kamatlába a bankoknál, ennek következtében 3 hónapra szóló kölcsönszerződések kötésével gerjesztik egymást.
A multik szerint több pénzt kell pumpáljon India
Indiában a napi kölcsönfelvételek rátája 18 hónapos rekordmagasságot értek el, 17,5 százalékot írja a Bloomberg hírügynökség. A központi banknak több pénzt kell elérhetővé tennie, hogy visszaálljon a befektetők bizalma az Alok Industries és a Jaiprakash Associates vezetői szerint.
Dél-Koreában hasonló a helyzet, a 3 hónapos bankközi kölcsönök rátája 7,15 százalékon maradt tegnap, 2002 óta ez a legmagasabb érték. A vezetés 3,6 milliárd dollár extrakölcsönt terveznek adni a kis- és középvállalatoknak, melyek az elszabadult árak miatt a megemelkedett költségeiket nehezen tudják már finanszírozni.
A kölcsönöket kizárólag állami tulajdonban lévő bankokon keresztül fogják lebonyolítani, a listán szerepel a Koreai Fejlesztési Bank, a Koreai Ipari Bank és a Pénzügyi Szolgáltatások Bizottsága.
A kormány külön megkéri a Koreai Központi Bankot, hogy maximalizálja a felvehető kölcsönök keretösszegét a kereskedelmi bankok számára.
A világ Kormányai közül többen is a tőkeinjekció mellett döntöttek, Japán, Kína, Korea, Nagy Britannia és az USA is komoly dollár milliárdokkal támogatja pénzügyi rendszerét. Első lépésben a bankok likviditását igyekeznek fenntartani, ettől várják hosszú távon a befektetői és fogyasztói bizalom helyreállását is