Megjegyezték, hogy a franciaországi és a németországi "roncsprémium" programok valamelyest fékezték a zuhanást, de az összképen nem változtathattak. Egész évre továbbra is az értékesítés 20 százalékos visszaesését valószínűsítették a cégnél, és idén is veszteségre számítanak.
A Volkswagen csoport mögött a második számú európai autógyártó, a PSA Peugeot Citroen az első negyedévben 713 ezer járművet adott el, ez 18,7 százalékkal kevesebb az egy évvel azelőttinél, de nem sokkal rosszabb az átlagnál: Európában az első negyedévben 17 százalékkal kevesebb új autó kapott rendszámot minden márkát összesítve, mint a tavalyi első negyedben. A PSA Peugeot Citroen a járművei túlnyomó részét Európában értékesíti.
Március végén azonnali hatállyal elbocsátotta állásából a PSA Peugeot Citroen felügyelőbizottsága a vállalat vezérigazgatóját. Június elsejétől Christian Streiff helyét Philippe Varin veszi át, aki eddig a Corus acélipari csoport élén állt. Addig Roland Vardanega igazgatósági tag vezeti a francia autógyárcsoportot.
A csoport a Renault-val együtt 6 milliárd eurós kedvezményes hitelt kapott a francia kormánytól fejlesztések finanszírozására. A támogatásért cserébe a kölcsön ideje alatt az autógyártók egyetlen franciaországi üzemet sem zárhatnak be, és nem telepíthetnek külföldre.
Ezenkívül PSA Peugeot Citroen és a Renault 400-400 millió eurót kap abból a 3 milliárd eurós hitelből, amit az Európai Beruházási Bank (EIB)hagyott jóvá március elején a vergődő európai autóipar számára, főként azzal a céllal, hogy a pénzt környezetbarát, üzemanyag-takarékos járművek fejlesztésére fordítsák.
A PSA Peugeot Citroen várhatóan 11 ezer dolgozójától válik meg idén Európában, önkéntes leépítési program keretében. A PSA Peugeot Citroen 2007 végén több mint 207 ezer embert foglalkoztatott, ebből 114 ezret Franciaországban. A csoport tavaly novemberben már bejelentett egy önkéntes leépítési programot franciaországi üzemeiben, amely 3550 munkahelyet érintett.
A vállalatcsoport 2007-ben 885 millió eurós adózott eredményt ért el, de tavaly 343 millió eurós hiány volt az adó utáni rubrikában. Tavaly az üzemi veszteség 367 millió euró volt a 2007-es, 1,12 milliárd eurós üzemi eredmény helyett. A bevétel 7,4 százalékkal 54,4 milliárd euróra csökkent tavaly. A PSA Peugeot Citroen fő célja idén a készletek leépítése és az, hogy a vállalat 2010-re ismét nyereségessé váljék. Főként az idei év első felében számítanak nehéz körülményekre.