Pénteken nem lesznek olyan makrogazdasági bejelentések, amelyek komolyan hathatnak a magyar tőzsdére, illetve a forintra, de azért arra érdemes lesz figyelni, hogyan emésztik meg a piacok a csütörtöki eseményeket.
A pénteki jelentéssorozat a cseh inflációs adattal kezdődik, Prágában a márciusi árindexet hozzák nyilvánosságra. Nyugat-Európában a német és a brit szolgáltatóipari beszerzési menedzser indexre (BMI) kell figyelni, az Egyesült Államokban pedig a márciusi munkanélküliségi ráta, a nem-mezőgazdaságban foglalkoztatottak számának alakulása, illetve az amerikai szolgáltatóipari BMI hathat az árfolyamokra.
Budapesten a tőzsdei árfolyamokra és a forintra a nehezen megjósolható politikai eseményeken kívül mindenekelőtt a New York-i tőzsde zárása és a G20-csomag hathat.
Egy nap alatt két ezermilliárdos csomag
A G20-országcsoport londoni csúcstalálkozóján összesen több mint 1000 milliárd dolláros csomagot fogadtak el a kormány- és államfők.
Hozzávetőleg 1000 milliárd forintnyi kiadást érintenek Bajnai Gordon kormányfőjelölt csütörtökön nyilvánosságra került intézkedési tervei.
Remekelt a forint, szeretjük az APEH-et
Viszonylag kis forgalom mellett jelentősen erősödött a forint csütörtökön a bankközi devizapiacon.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 600,63 pontos emelkedés után 11 761,66 ponton zárt csütörtökön.
A New York-i értéktőzsde fő mutatója, a Dow Jones ipari átlag (DJIA) csütörtökön 216,48 pontos, azaz 2,79 százalékos nyereséggel 7978,08 ponton zárt.
A lakosság és az üzleti szféra is kedvező véleménnyel van az adóhivatalról a Medián kutatása szerint, ami a sztereotípiák miatt még az APEH elnökének is meglepetést okozott.
Visszavett az OTP a nyereségéből
A megkérdezett mikro, kis- és középvállalatok közel 50 százaléka munkaerő-leépítést tervez a közeljövőben a DGS Global Research jelenleg folyó kutatása szerint.
A Magyar Telekom Nyrt. 74 forint osztalékot fizet minden 100 forint névértékű törzsrészvény után az elmúlt év eredményéből.
Az OTP az eredetileg tervezettnél nagyobb leírást érvényesít 2008-ra a leánybankok goodwill értékvesztése miatt, a bankcsoport eredménye ezért 241,1 milliárd forint lett, 62,4 milliárd forinttal kevesebb, mint a február 13-án publikált tájékoztatóban szereplő előzetes adat.
Nincs fájdalommentes út, de vannak csaló brókerek
Egyelőre nem sokat tudni a Mol új orosz nagytulajdonosának terveiről, a magyar olajcég mindenesetre nem túl bizakodó a szándékokat illetően. Az első konfliktusra az igazgatóság összetételével kapcsolatban lehet számítani.
Nincs fájdalommentes út Magyarországon a gazdasági válságból való kilábaláshoz.
Januárban a külkereskedelmi termékforgalom volumene exportban 28, importban 27 százalékkal volt kevesebb, mint egy évvel korábban.
A pénzügyi ágazatban boiler roomoknak, magyarul kazánházaknak hívják a rendkívül erőszakos technikát alkalmazó, az ügyfelek érdekeit messzemenően figyelmen kívül hagyó cégeket, amelyek megrövidítik a gyanútlan kisbefektetőket. Kellő körültekintéssel megvédhetjük magunkat.
Kicsit vágott a kamatokon az EKB
Az orosz Gazprom gázkitermelése márciusban 24 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest az európai és a belföldi kereslet csökkenése miatt.
Az Európai Központi Bank (EKB) 25 bázisponttal rekord mélyre, 1,25 százalékra szállította le irányadó refinanszírozási kamatminimumát, ami így is elmaradt a szakértői várakozásoknak szereplő 50 bázispontos mérsékléstől.