Az ÉVOSZ elnöke szerint komoly költségvetési kihatások nélkül is lehet rendet teremteni az ágazatban. Tolnay megjegyezte, gyakran elhangzik, hogy Magyarországon az uniós források lekötése meghaladja a keret 46 százalékát, de a projektek utáni kifizetések mindössze 15-16 százalékot tesznek ki. Ezért az ágazat számára kiemelten fontos az uniós projektek kivitelezésének minél előbbi beindítása, a szakhatósági ügyintézéshez köthető bürokrácia mérséklése.
A szövetség reméli, megszűnik az az állapot, hogy az ágazatnak nincs markáns kormányzati képviselete, és az építőipar külön államtitkárhoz kerül. Bízik benne, hogy változik a szakmai egyeztetés rendszere is, hiszen korábban az ÉVOSZ energiáját jórészt az kötötte le, hogy a nem megfelelően előkészített végrehajtási rendeletek ellen tiltakozott - mondta Tolnay Tibor.
A szakszövetség azt is várja az új kormánytól, hogy valós megoldást nyújt a lánctartozás megoldására, hiszen kialakulásának egyik fő okozója maga az állam volt a késői fizetéssel. Megemlítette, hogy az egyik megoldási kísérlet, a fedezetkezelő intézménye önmagában nem alkalmas a probléma kezelésére.