A müncheni központú Siemens feladni látszik terjeszkedési szándékait, miután politikai nyomás eredményeképp egy olasz ellenajánlat van a láthatáron az Ansaldo Energia erőmű-berendezéseket gyártó társaságra.
A Financial Times szerint a Siemens nem hajlandó emelni az 1,3 milliárd eurós ajánlatán. Az Ansaldo Energia 55 százalékát az olasz mérnökcég, a Finmeccania, míg a fennmaradó hányadot az amerikai First Reserve kockázati tőke társaság birtokolja.
Az állam közbelép
A németek terjeszkedési szándéka úgy tűnik nemzeti érdekeket sértenek, mivel egy 4 milliárd eurós tőkével rendelkező állami cég, a Fondo Strategico Italiano ellenajánlat kidolgozásán fáradozik. A cél, hogy egy nem kötelező érvényű felvásárlási ajánlatot tegyenek, amivel "jelentős befolyást biztosító tulajdonhoz jutnának" az erőműgyártó vállalatban.
A kiszivárgott információk arról szólnak, hogy az elsődleges tervek szerint a kint lévő részvények negyedét vásárolná meg az állami cég a Finmeccanica-tól. Utóbbi épp átalakítás alatt van, miután nemrégiben korrupciós botrányba keveredett. Közel 1 milliárd eurós eszközeladásokat tervez, hogy csökkentse tartozásait.
Vissza az alapokhoz
Az üzlet a Siemens legnagyobb felvásárlása lett volna a 2007-es Dada Behring óta, amikor 5 milliárd eurót fizetett a klinikai laboratóriumi diagnosztikai vállalatért. A németek a hagyományos üzletágaikat szeretnék fejleszteni, mint például a fosszilis energiatermelés, és megszabadulnának a veszteségesektől.
A Siemens árfolyama 5 százalékot esett az elmúlt napokban köszönhetően a negatív szektor kilátásoknak, és az elmaradó megrendeléseknek, amit közleményben hozott nyilvánosságra október 11-én a cég vezérigazgatója, Peter Loescher.
Siemens AG (Xetra)