A tőkeemelés hatására a bank tőkemegfelelési mutatója (core tier1) 9,5 százalékra fog emelkedni a Bázel III irányelvek szerinti számítási metódussal. Ezzel a bank a nagy szektortársak szintjét fogja tudni hozni, amire az elmúlt időszak lemaradása után már nagy szüksége volt.
A pénzügyi felügyelet nem is nézte jó szemmel a gyenge tőkemutatókat (csak két bank nem tudta teljesíteni júniusban a követelményeket, ezek egyike volt a Barclays), ezért végül nem engedélyezte a második legnagyobb brit banknak, hogy időben későbbre (a kérés szerint 2014 végére) csúsztassa a probléma kezelését.
A Bloomberg értesülései szerint a tőkeemelést részben átváltható kötvények kibocsátásával valósíthatja majd meg a bank, vagyis részvények kibocsátása mellett a tőkeemelés egy ilyen lehetősége is a benne van még a pakliban. Elemzői vélemények is ilyen irányba mutatnak, hiszen szerintük egy ekkora mértékű (a tőzsdei kapitalizáció 13 százalékára rúgó) tőkebevonást nem tudnának pusztán részvények kibocsátásából finanszírozni. A tőkemutatók javításának egyik további eszköze lehet a hitelezési aktivitás visszafogása is, melyet korábban a vállalat vezérigazgatója említett lehetséges opcióként.
A tőkeemelés hírére a részvény árfolyama nagy esést produkált ma, a befektetők megijedtek attól, hogy hamarosan akár jelentősebb mértékben is emelkedhet majd a piacon levő részvények mennyisége.
A Barclays árfolyama pennyben