Hosszú évek óta dolgozunk a szigeteléstechnikában. Ismerjük az anyagokat, ismerjük a megoldásokat, termékrendszereket és a felmerülő gondokat. Nem lehet elmenni amellett, hány problémát vet fel a szigetelés hiánya, úgy gondoltuk, hogy a KontaktBau Szigeteléscentrum a szakértelmével és lelkiismeretes munkájával sokat segíthet ezen a piacon. Továbbá fontosnak tartjuk a lakosság tájékoztatását, azt, hogy minél több és szélesebb körű információval lássuk el, és az energiatudatos, jövőbe tekintő, felelősségteljes tervezést.
A fújható szigetelések Magyarországon nagyon fiatal módszernek számítanak, világszerte már rég elterjedt, régóta használt és kedvelt technológia. A fújható szigetelésnek számos előnye van a hagyományos szigetelésekkel szemben, például résmentes és hőhídmentes szigetelés érhető el vele. Gyors, tiszta, bontás nélküli munka, a szigetelés akár 1 nap alatt kész lehet, nem kell hetekig kerülgetni a kivitelezőket, nincs felesleges hulladék, sem por. Innovatív technológia, ami még számos fejlődési lehetőséget rejt magában.
Mi azért választottuk az üveggyapotot, mert ez a világon a leggyakrabban használt szigeteléstípus – és ennek számos jó oka van. Más szigetelésekkel összehasonlítva az üveggyapottal kiváló hő- és hangszigetelést érünk el egy lépésben a verhetetlen A1-es (nem éghető) tűzvédelmi besorolással. Az üveggyapot-szigetelés energiát és így pénzt takarít meg, vagyis a szigetelés költsége 2-3 év alatt megtérül – ami egyedülálló megtérülése a beruházásnak. A szigetelés kötőanyaga formaldehid- és kötőanyagmentes, nem szúr, természetes alapanyagokból készült. Környezetbarát, csökkenti a CO2-kibocsátást. Nem tartalmaz rágcsálóirtó vegyszereket, sem gombamentesítőt, sem égéskésleltetőt.
Könnyű, nem terheli a tetőszerkezetet, és kiváló hőszigetelő tulajdonsággal bír. Kiemelkedő tűzállóságú, azaz nem éghető, hidrofobizált, azaz nem nedvszívó. Jó páraáteresztő képességű – nem növeli a szerkezet páradiffúziós ellenállását. Anyaga szervetlen, nem táplálék az állatok számára. Gombák, rovarok, rágcsálók nem támadják meg.
Nagy általánosságban a hő mintegy 30 százaléka a falakon, ugyanennyi a tetőn, 12-25 százalék az ablakokon, további 10-15 százalék a padlón távozik. Régebben épült házak esetében akár 40 százalékkal több lehet a fűtésköltség. A padlástér szigetelésével akár 20-30 százalékot is megtakaríthatunk. Megfelelő szigeteléssel a padláson át távozó energia 70-90 százalékát meg lehet takarítani. A hőszigetelés másik áldásos „mellékhatása”, amiről sokszor elfeledkezünk – a fűtésköltség megtakarítás mellett – a páralecsapódás és a penészedés megszűnése, a komfortérzet javulása.
Ma már kevés olyan vállalkozás van, akinek nincs konkurenciája. Természetesen nekünk is van. Számos fújható szigetelést ismerünk az üveggyapoton kívül, mint például a kőzetgyapot, a cellulóz, a purhab. Mivel régóta a szigeteléstechnikában dolgozunk, ismerjük a technológiákat, a piacot, és a trendeket is.
Már nem beszélhetünk válságról, ez már egy kialakult helyzet és úgy gondoljuk, hogy középtávon sem fog jelentősen változni. Az építőipart pedig jelentősen érinti ez a probléma. Nincsen speciális technikánk, a válasz kézenfekvő. Mivel a banki kamatok jelentősen lecsökkentek, az energiaárak meg nem lesznek alacsonyabbak, már nem kérdés hogy melyik a jobb: bankba befektetni vagy felújítani, korszerűsíteni. Talán még soha nem volt annyira esedékes elgondolkodni házunk rezsiköltség-csökkentő felújításán, mint manapság.
Mivel az internet kikerülhetetlen kommunikációs felület, igyekszünk minél több eszközt kipróbálni, és terjeszteni az energiatudatos, felelősségteljes szigetelési szemlélet elterjedését.