2011 végén debütált a New York-i parketten a Micheal Kors Holdings részvénye, ami a bevezetés óta eddig csak egy irányt ismert, mégpedig az emelkedőt. A részvény egy viszonylag fegyelmezett sávban halad felfelé, eddig megnégyszerezte a bevezetéskori árfolyamát.
A hosszú távú trend folytatásában továbbra is lehet bízni szigorúan a grafikon alapján. Aggódni akkor kellene, ha az emelkedő sáv alja törne, illetve az 50 hetes mozgóátlag 68,68 dollárnál elesne. Ebben az esetben lehetne félni a trendfordulótól.
Az indikátorok inkább vegyes képet mutatnak, hiszen az MACD jelzése eladási, és az RSI is kiesett a túlvett zónából, amit negatívumként lehet értékelni. Ugyanakkor utóbbi 50 pont fölötti értéke továbbra is bizakodásra adhat okot, hiszen hosszú távú emelkedő trend esetén ezen szint fölött szokott mozogni az indikátor.
A napi grafikon alapján a részvény épp az emelkedő trendvonalig korrigált vissza, ahol egyébként a 76,4 százalékos Fibonacci szint is húzódik. Először ugyan benézett a kettős támasz alá a papír, de falsnak tűnik a letörés.
A tegnapi gyertya pedig megerősíthet bennünket abban, hogy inkább az emelkedést választja a részvény.
Az MACD közelgő vételi jelzése, illetve az RSI trendtörése jól néznek ki ezen az időtávon.
Amennyiben folytatódik a trend, akkor a 85 dollár körüli történelmi csúcsot át kell törnie a papírnak, és ebben az esetben 96 dollár felé veheti az irányt, amit a 138,2 százalékos Fibonacci jelöl ki.
Ha az árfolyam beesik a 76,4 százalékos Fibonacci szint alá, illetve megroppan az emelkedő trendvonal, akkor már érdemes lehet a stop-lossok aktiválásán gondolkozni. A végső menedék a 200 napos mozgóátlag lehet 70,1 dollár körül.
Nem szabad azonban elfelejteni, hogy február 4-én teszi közzé előző negyedéves gyorsjelentését, ami komoly mozgást is okozhat.