Elképesztőnek tűnik az az őrület, ami az amerikai tőzsdéken kialakult. Az elmúlt 86 év egyik legnagyobb bikapiacából egyre többen kívánnak profitálni, melynek eredményeként ismét új történelmi csúcsot ütött a hitelből finanszírozott értékpapír pozíciók nagysága. Ez azt jelenti, hogy egyre több hitelt vesznek fel a befektetők, hogy még több részvényt vegyenek.
Januárban a hitelek nagysága 451,3 milliárd dollárt tett ki, amivel sorozatban az ötödik hónapja ért el mindenkori rekordot a hitelek nagysága. A hitelállomány 2011 közepe óta gyakorlatilag folyamatosan emelkedik, ami több más indikátorral együtt rávilágít az amerikai piacok túlfűtöttségére.
A hitelállomány folyamatos növekedése nagy részben a Fed laza monetáris politikájának köszönhető. A 2008-as válság óta nulla százalék közeli alapkamat miatt rendkívül olcsóvá vált a hitelhez jutás költsége, ami még egy darabig fenn maradhat, mivel a Fed 2015 előtt várhatóan nem fog kamatot emelni.
A hitelállomány növekedése általában addig nem szokott gondot jelenteni, amíg az együtt jár a részvényárfolyamok emelkedésével. Ebben az esetben ugyanis a részvények vételért elért árfolyamnyereségből finanszírozható a hitelek visszafizetése. Az alábbi ábrán jól látható, hogy az amerikai részvénypiacok mozgását leképező S&P 500 index és a hitelállomány alakulása között idén a legnagyobb a korreláció.