Érdekes kettősség figyelhető meg az ajánlás mögötti érvelésben, mert egyfelől az eredményvárakozások csökkenése és az INA körüli vita elhúzódása határozza meg a Mol jövőjét, másfelől viszont az INA részesedés értékét megemelte az elemző.
A viszonylag gyenge upstream (kutatás és kitermelési) kilátások miatt a 2014-es és 2015-ös eredményvárakozásait (újrabeszerzési árakkal számított EBIT) csökkentette az elemző, 16, illetve 9 százalékkal.
A gyenge finomítói környezet is inkább visszahúzó erőt jelent még, a fordulatra pedig jövő évig várni kell az elemzés szerint.
Az INA-val kapcsolatos viták akár hosszan tartó patthelyzetet is eredményezhetnek, akár a 2016-os horvát parlamenti választásokig.
Ennek ellenére az INA-részesedés fair értékét 5940 forintra emelte az elemző a modelljében, ami így a Mol jelenlegi kapitalizációjának nagyjából felét teszi ki.
Az INA átértékelésének nyomán 14 300 forintra emelte a célárát a Concorde a korábbi 13 500 forintról, az ajánlás pedig felülsúlyozásra változott a korábbi egyenlő súlyozásról.
Az elemzés azt is kiemeli, hogy a Mol a jelenlegi árfolyamon nagyjából 9 százalékkal alulértékelt a versenytársakhoz képest EV/EBITDA mutató alapján.
Az új célár 21 százalékos felértékelődési potenciált kínál a mai 11 850 forintos záróárhoz viszonyítva.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!