A reklámadó csökkentését, kiterjesztését és a jelenlegi sávos helyett egykulcsos rendszer bevezetését javasolta február 3-án, kedden Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az egykulcsos adónem lehetséges mértékét nem kívánta megnevezni, de az osztrák ötszázalékos reklámadót említette, mint a legmagasabbat az Európai Unióban. A tárcavezető szavai olyan lavinát indítottak el, aminek egyelőre nem látszik a vége.
Az új reklámadó milliárdos terhet róna Simicska Lajos médiaérdekeltségeire. Simicska Lajos az Origónak azt mondta, a kormány javaslata totális médiaháborúhoz vezet. Az üzletember szerint a háború nem a pénzről, hanem az elvekről szól. Orbán Viktornak szerinte csak a lojális média kell, a kritikai hangút és az ellenségest ezért ellehetetleníti. Ezt viszont ő nem hagyja, háborúzik, bár még nem tudja, melyik fél megy tönkre előbb a harcban.
A háború hírére a Simicska Lajoshoz köthető médiumok (Magyar Nemzet és Magyar Nemzet Online, Hír TV, Lánchíd Rádió) hat vezetője adta be felmondását. Simicska Lajos ezt követően megerősítette a médiaháború bejelentését, indulatos és obszcén jelzőkkel illette Orbán Viktort és a kormányt.
A reklámadó átalakítása ellen egyébként a Magyar Reklámszövetség is tiltakozott: az adó kiterjesztése a kis árbevételű hazai médiavállalkozásokat egyértelműen ellehetetleníti. Ráadásul ha a kormány a saját reklámokat is megadóztatja, az minden magyar vállalkozást, és ezáltal az egész gazdaságot hátrányos helyzetbe hozza. A szervezet egyeztetéseket sürgetett a reklámadóról.
A kutyásokat nem adóztatják, de be kell jelenteniük állataikat az önkormányzatoknál. Azok a gazdik, akik ezt elmulasztják, harmincezres bírságra számíthatnak.
Nem csak a médiacégek és a kutyások jártak rosszul. Szerdán drágultak az üzemanyagok, 2-2 forinttal emelte a 95-ös benzin és a gázolaj árát is a Mol. Aztán pénteken újra: a Mol 7 forinttal emelte a 95-ös benzin és 6 forinttal a gázolaj árát. Az emeléssel a 95-ös benzin átlagára 334-335 forintra, a gázolajé 352-353 forintra nőtt.
Hamarosan Romániában is lesz Mol, a cég lezárta az olasz Eni 42 töltőállomással rendelkező romániai leányvállalatának megvásárlását, a felvásárolt benzinkutak Mol márkanév alatt fognak működni.
Az üzemanyag még mindig olcsó, de több útra kell matricát váltani, mint tavaly. Ennek köszönhetően több matricát adtak el. 600 ezer megyematricát adtak el a januári próbaüzemben, emellett bő 50 ezerrel több évest, mint a korábbi években. A heti és havi matricák eladásai sem estek vissza.
A forgalomszámlálási adatok szerint nőtt a Budaörsön átmenő forgalom. A település polgármestere szerint ez az M7-es bevezetőjére kivetett útdíj miatt van, egyeztetéseket kezdeményez a kormánnyal. Seszták Miklós fejlesztési miniszter az előző találkozót lemondta, azóta nem jelentkezett.
A Baumax kivonulása és a bezáró Tesco-boltoknak hála viszont hatalmas akciók voltak. Minden negyven százalékkal volt olcsóbb a Baumaxokban. Az üzletek előtt hosszú sorok voltak, sokan féltek, hogy fotó készül róluk, hiszen munkaidőben álltak órákat a sorokban. Nagy volt a tumultus a tolnai Tescónál is, amely az egyike az idén bezáró 13 üzletnek. A vevők gyakorlatilag letakarították az elektronikai részleg polcait, amikor bejutottak.
A 13 bezáró Tesco üzlet alkalmazottainak nagy része kaphat munkát a vállalat valamelyik logisztikai központjában. Az érintett 566 alkalmazottból 60 kollégának nem tudott állást kínálni a cég, 90-en maguk döntöttek távozás mellett.
Ötvenezer pénztárgépre lehet szükség a szolgáltató szektorban, miután megjelenik az a rendelet, ami a kereskedők után újabb szakmákat vonna be az online kasszák rendszerébe.
Számolt az Európai Bizottság, elkészítette idei, Magyarországra vonatkozó előrejelzését. Lassulhat a gazdasági növekedés és nőhet a deficit. Jó hír, hogy az államadósság kismértékben csökkenhet 2015-ben az Európai Bizottság jelentése szerint. A szervezet a munkanélküliség csökkenésére és az export növekedésére számít, ez utóbbiért főleg a tavaly beindult autógyárak lesznek felelősek.
A Számvevőszék ellenőrizte a 2007 és 2013 között bevezetett költségvetési kiigazításokat. A mindenkori kormány a különadókat jellemzően hatástanulmányok nélkül módosította, és a tartalékokat is háttérszámítások nélkül állapították meg.