Tarsoly Csaba Quaestor-vezér és mindkét, hozzá hasonlóan csütörtök este őrizetbe vett társának előzetes letartóztatását kezdeményezte a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészség pénteken. Az Origo információját megerősítette Bagoly Bettina, a vádhatóság szóvivője.
Az Origo más forrásból úgy értesült, hogy a vasárnap este lejáró 72 órás határidő előtt, már szombaton dönt a nyomozati bíró Tarsoly és társai sorsáról. Úgy tudjuk ugyanis, hogy a szombaton 10 órára, a Budai Központi Kerületi Bíróságon (BKKB) döntenek Tarsoly és két társa előzetes letartóztatásáról.
A nyomozást a Fővárosi Főügyészség fokozott ügyészi felügyelet alá vonta, a nyomozás során pedig együttműködtek a Magyar Nemzeti Bank munkatársaival is. A csütörtöki akció során a gyanúsítottak a gyanúsítással szemben panasszal éltek, a panaszokat a Fővárosi Főügyészség bírálja el.
A Quaerstor-ügyben ugyanúgy igyekeznek zárolni illetve lefoglalni a gyanúsítottak vagyonát az okozott kár megtérítésére, mint a Buda-Cash-ügynél, ahol a becsült 62 milliárdnyi kárértéknél nagyobb, 68 milliárd forintnyi értékben biztosítottak ingatlant, üzletrészt, bankszámlát, ingóságot és készpénzt.
A csütörtök esti rendőrségi akció előtt mindössze néhány órával Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Parlamentben tartott sajtótájékoztatón azt hiányolta, hogy "még nem kattant a bilincs" a Quaestor-botrány felelőseinek csuklóján.
Orbán Viktor is csodálkozik, hogy még mindig nem csattant bilincs csaló brókerek csuklóján - legalábbis ezt mondta Lázár János, aki arról is beszélt: teljesen megbízik a rendőrség és az ügyészség munkájában, hiszen lépéseik nagymértékben lehetővé tették a kárenyhítést.
Tarsolyék előállítására két-három hetet kellett várni az események kibontakozásától. Egyébként is furcsa a Quaestor-ügy - derül ki az Origo összeállításából. Se öncsőd a kötvénykibocsátónál, se felszámolás a brókerháznál. A Quaestor-birodalom még működik, miközben a kötvényesek hiába várnak a pénzükre.
Mintha az egész mögött reorganizációs tanácsadók által megvezetett naiv üzletemberek állnának, akikhez semmi köze a kormányzatnak. A külügy is csak spórolásból tartotta a cégnél a pénzét, és a szerencsének köszönhetik, hogy időben léptek, és még a bedőlés előtt visszaszerezték a pénzüket.