Legutóbb a Mol a 2013. évi eredmény után fizetett osztalékot, amelynek összege 60 milliárd forint volt, részvényenként 590 forint. Az igazgatóság javaslata alapján a közgyűlés elfogadta a Mol-csoport nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készített konszolidált éves beszámolóját és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést, 4650 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 4 milliárd forint anyavállalati részvényesekre jutó eredménnyel.
A közgyűlés elfogadta a magyar számviteli törvény szerint elkészített éves beszámolót és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést is, 3189 milliárd forint mérlegfőösszeggel, 121 milliárd forint mérleg szerinti eredménnyel, 8 milliárd forint lekötött tartalékkal.
A drasztikus olajáresés ellenére is jól teljesített a Mol-csoport, az üzletágak együttes fejlesztése és a fegyelmezett pénzügyi stratégia révén a vállalat csillapítani tudta a rohamosan romló iparági környezet hatásait, mondta Hernádi Zsolt. A Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója szerint az integrált fejlesztés előnye, hogy a vállalat jól tudja kezelni az olajipar ciklikus változásait. A jelenlegi alacsony olajár ugyan nem kedvez a kutatás-kitermelés (upstream) üzletágnak, de a kereskedelmi és feldolgozási szegmens (downstream) 10 éve nem látott teljesítményt ért el.
A Mol továbbra is a hatékonyságjavításra koncentrál, és a készletek nemzetközi szintű növekedésére számít, mondta Hernádi Zsolt. Szerinte az olajipart számos tényező befolyásolhatja, mint például a gazdasági növekedés mértéke és a megnövekedett politikai kockázatok (orosz–ukrán konfliktus, szíriai helyzet).