Miközben a Quaestor már a csőd bejelentése előtti napokban is csak egy hónapos átfutással vállalta a pénzüket kivenni akaró befektetők kifizetését, a Szijjártó Péter vezette külügyi tárcának - közel négymilliárd forintnyi állampapírja ellenértékén kívül - 72 milliárd forint névértékű, megőrzésre átadott részvényét is sikerült visszaszereznie tőle - derítette ki a HVG.
A hetilap csütörtökön megjelenő számában ír arról, hogy a részvények az Eximbank és a Magyar Exporthitel-biztosító alaptőkéjét testesítik meg. A rendőrségre vár annak felderítése, vajon visszaélt-e a Quaestor ezekkel az értékpapírokkal.
Külügy: ez forgalomképtelen részvény
A Külgazdasági és Külügyminisztérium a HVG értesülésére reagálva közölte: a Quaestornál az Eximbank tőkeemeléséhez kapcsolódó értékpapírok technikai nyilvántartását segítő számla, úgynevezett értékpapírszámla volt. Ezen értékpapírok alapján gyakorolja a KKM a tulajdonosi jogokat az Exim felett.
Ezek forgalomképtelen részvények, amelyek előállítása jogszabály alapján történt.
A hetilap arról is írt, hogy Tarsoly Csaba és társai elég időt kaptak, hogy eltüntessék az általuk gyaníthatóan elkövetett bűncselekmények politikusokhoz vezető esetleges szálait.
Arról pedig a Heti Válasz szintén csütörtökön megjelenő száma ír, hogy a Quaestor-vezér büntetése öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés lehet a hivatalos nyomozati papírok szerint. A lap továbbá úgy értesült, március 26-a és 30-a között - függetlenül a kedden elfogadott vagyonzárolási törvénytől - a hatóságok már elkoboztak 31 céget Tarsoly Csabáéktól.