A kifizetetlen 6,7 milliárd forintnyi Hungária-kötvényből közel 4,5 milliárd önkormányzatoknál vagy állami cégeknél lehetett. Fót egymilliárddal, Alsónémedi másik egymilliárddal, míg Százhalombatta közel kétmilliárddal ragadt bent, de itt veszett el a Földművelődésügyi Minisztérium 410 milliója is.
Még mindig nem tudni, hogy mire ment el ez a pénz. Az Origo információ szerint Kecskés Lászlóné és Seres István, vagyis Jolika és Pista bá már közel egy évtizede szedi be a ceglédi és környékbeli emberek megtakarítását. Beszámolók szerint több milliárd forintot vehettek át – akár több ezer embertől – egy Biztonság-Trade nevű cégen keresztül.
A páros vezette Hungária-csoport viszont csak 2013-ban kezdte meg a kötvények kibocsátását. Ezekre nem kellett az MNB engedélyét kérniük, mert csak zártkörűen forgalmazták a papírokat. Ennek ellenére rengeteg befektetőhöz eljutottak a kötvények, a Hungária Értékpapír Zrt. ügyfeleitől kezdve az önkormányzatokig. Elképzelhető, hogy ez a pénz arra kellett, hogy a ceglédi piramisjátékot finanszírozzák. Erről biztos információnk még nem lehet, hiszen a felszámolás is csak nemrég kezdődött meg.
Fót elvesztett 1 milliárd forintot. Annak ellenére, hogy az önkormányzat költségvetésében szereplő határozat szerint a város megtakarításait csakis állampapírba lehetett volna fektetni, egy vizsgálóbizottság megállapításai szerint a város akkori és jelenlegi vezetése végül mégsem ilyen szerződést kötött a Hungária Értékpapír Zrt.-vel.
Az ügyet vizsgáló bizottság jelentéséből az derül ki, hogy még a Hungária-csoport kötvénykibocsátásai előtt találkoztak városi vezetők a brókercég képviselőivel. A bizottság meghallgatta Földi Pált is, aki személyesen ismerte Seres Istvánt közös vadászszenvedélyük révén. 2012 végén kezdett el levelezni Fót akkori polgármestere, Cselőtei Erzsébet és a cég képviselője, Mihálka Ádám. Decemberben a város pénzügyi osztályvezetője ajánlatot is kapott, amelyben a bizottság megállapítása szerint kifejezetten portfóliókezelésről van szó.
Tehát ez alapján a Hungária nemcsak állampapírokat, de akár céges kötvényeket is vásárolhatott volna az önkormányzat pénzéből.
Végül ez a szerződés került a városi pénzügyi és fejlesztési bizottság elé is. A fóti brókerbotrányt kivizsgáló bizottság részjelentése szerint még jogászokat is felkértek, hogy megvizsgálják a szerződést. 2013. június 11-én viszont a város akkori alpolgármestere, Pozderka Gábor aláírta az "Egyedi portfóliókezelési szerződés HBE Viva Bond Start portfólió" nevű szerződést, és még aznap elutalt a Hungáriának 500 millió forintot.
A Fidesz helyi vitái miatt Fóton 2014-ben a városvezetés szinte teljesen megváltozott. Az új polgármester Bartos Sándor lett, aki újabb 500 milliót utalt a Hungáriához. A vizsgálóbizottság jelentése szerint a vezetés eddig semmilyen jelentést nem kért a Hungáriától arról, hogy milyen papírokat vásároltak a városnak. A megérkező negyedéves portfóliókimutatás alapján viszont úgy döntenek, jó ötlet a város további szabad pénzeszközeit is a brókercéghez utalni.
A jelentés szerint ekkor már határozatlan idejű a szerződés a Hungáriával, és nincs benne olyan megkötés, hogy csak állampapírokat vásárolhatnának a pénzből. A Hungária felfüggesztése után be is bizonyosodott, hogy a város pénze nem állampapírban volt, és szinte biztosan odaveszett a botrányban. A polgármester a helyi tévében is beszélt erről.
Elértük Bartos Sándort, szerinte a jelentés készítői nem jogi szakemberek, ezért nem tudják megvizsgálni megfelelően a Hungáriával kötött szerződést. Úgy véli, minden rendben volt a megállapodással, és megfelelt az önkormányzat elvárásainak, amikor ő aláírta.