50 Cent, a híres amerikai rapper egykor 155 millió dollár, átszámítva 40 milliárd forintos vagyon boldog tulajdonosa volt. A tetemes összeget mindössze néhány év leforgása alatt sikerült eltapsolnia. Az eladósodásához közre játszottak a milliókat felemésztő peres ügyei is, amelyekből rendre vesztesen jött ki. Ahogy arról már az Investor beszámolt az énekes legutóbbi peres ügye a héten zárult le, melyben a bíróság 5 millió dollár, azaz 1,4 milliárd forint megfizetésére kötelezte egy erotikus tartalmú filmfelvétel kiszivárogtatása miatt. A legnagyobb kártérítést viszont tavaly szeptemberben szabták ki rá a bírák, amikor 17 millió dollár (4,5 milliárd forint) megfizetésére kötelezték. A vád szerint saját design ötletként árulta a Sleek Audio cég fülhallgatóit.
Igencsak változatos a csődbe ment sztárok listája, mely a szabad szájú rappertől, Mike Tysonon keresztül egészen Francis Ford Coppola-ig terjed – tette közzé a tabellát a Business Insider.
A rekorder mindközül az ismert nehézsúlyú ökölivó, aki 400 millió dollárt (kb. 110 milliárd forint) bokszolt össze közel 20 éves karrierje során, a tetemes vagyon mégsem tartott ki. Mike Tysonnak főleg az adóhivatallal és a saját nejével gyűlt meg a baja. Válása után a volt feleségnek 9 millió dollárt ítélt meg a bíróság, míg az amerikai és a brit adóhatóságok felé összesen 13,8 millióval tartozott, amikor 2003-ban csődvédelmet kért a színes bőrű bokszoló.
Larry King, a CNN közismert talkshow-jának volt vezetője 150 millió dolláros (42 milliárd forint) vagyonra tett szert az amerikai hírcsatornánál befutott karrierje során. A showman viszont a 70-es években sokáig nem talált állást a médiában, mivel 1972-ben üzlettársa 5000 dollár eltulajdonításával vádolta meg. Bár a vádakat ejtették a „Larry King Live” későbbi házigazdája ellen, mégis 1978-ban csődvédelemért kellett folyamodni a bírósághoz. Addigra viszont 352 ezer dolláros adósságot halmozott fel a közismert tévés. Az adósságspirálból pont a CNN húzta ki, ami 25 éven keresztül műsoron tartotta a nagysikerű talkshow-t.
Curt Schilling, az észak-amerikai profi baseball-liga (MLB)játékosa közel 20 éves karrierje során 114 millió dollárt (32 milliárd forint) hozott össze. A tekintélyes vagyonból visszavonulására maradt 50 millió, amit egy videójáték cégbe fektetett, amely 2012-re csődbe ment. Miután a még megmaradt vagyontárgyain, valamint a hárommillió dollárt érő otthonán is túladott, az ESPN amerikai sportcsatornához szegődött tavaly, ahol a mai napig is dolgozik.
Francis Ford Coppola filmrendező 1992-ben jelentett csődöt, másodjára élete során. Vagyona ekkortájt 52 millió dollárt (14 milliárd forint) kóstált, míg adósságai közel a dupláját (98 millió dollár). Tartozásainak magját egy bukott film adta. A One from the Heart (Szívbéli) című mozifilm költsége 27 millió dollárt tett ki, amelyből mindössze négymillió dollár jött vissza. A híres rendező azóta bevételeit hotelek üzemeltetésével egészíti ki.
MC Hammer, amerikai rapper 1990-ben még 33 millió dollár (9 milliárd forint) birtokában volt, ami 6 év alatt teljesen elapadt. Az előadó hat évvel később kért csődvédelmet 10 millió dolláros tartozással a háta mögött. A hírességnek azóta sem sikerült egyenesbe jönnie, még 2013-ban is 800 ezer dollárral tartozott az adóhivatalnak.
Cindy Lauper amerikai énekesnő jelenleg rendelkezik megközelítőleg annyi pénzzel, mint MC Hammer fénykorában, viszont az elején nehezen indult be a szekér. A Blue Angel bandának még a 80-as években énekelt és írt dalokat, amelynek a Polydor című albuma bukás lett, így egy évvel később már a bíróságon jelentkezett a hölgy csődvédelemért. Majd a saját albuma, a „She's So Unusual” beütött, így karrierje is felfelé ívelt.
Kim Basinger 1993-ban jelentett csődöt, miután a Main Line Pictures 8,4 millió dolláros kártérítés megfizetését követelte szerződésszegésért. Akkortájt mindössze 5,4 millió dolláros vagyonnal rendelkezett a színésznő. Több sikeres filmmel a háta mögött, a most 60 éves híresség 36 millió dollár (10 milliárd forint) tulajdonosa.
Meat Loaf énekes jelenleg 25 millió dollár (7 milliárd forint) fölött rendelkezhet, de ment neki már pályája során jobban is. Az előadó a 80-as években jelentett csődöt, miután a dalszerzője Jim Steinman beperelte. Az ügyet követő években egészen 1993-ig megjelenő albumok szépen felduzzasztották az énekes bankszámláját, így sikerült egyenesbe jönnie, majd több filmben és televíziós sorozatban is felbukkant Meat Loaf.
Marvin Gaye soul énekes még 1976-ban kényszerült csődvédelmet kérni, amikor a bíróság 600 ezer dolláros tartásdíjat ítélt meg akkori feleségének. Az amerikai híresség 1981-ben Európába költözött, hogy elkerülje az amerikai adóhivatal behajtását. Kálváriája 1984-ben ért véget, amikor egy heves vitában a saját apja lelőtte.