A miniszterelnök szerdán a nemzethez intézett televíziós beszédében
arra kérte honfitársait, hogy szavazzanak nemmel a referendumon,
mert az "döntő lépés lesz egy jobb megállapodás" felé vezető úton. Leszögezte, hogy a népszavazás nem Görögország euróövezeti tagságáról szól, hiszen az adott.
Ciprasz megismételte, hogy a kormány folytatja a tárgyalásokat a nemzetközi hitelezőkkel a népszavazás után is.
Szerinte a nemek győzelme nem jelent szakítást Európával,
hanem az értékek Európájához való visszatéréssel ér fel, és erős nyomást gyakorol a hitelezőkre, hogy egy gazdaságilag életképes megállapodást kínáljanak az országnak.
Vezető európai politikusok a napokban sorra azt hangoztatták: a referendum valójában arról szól, hogy a görögök az euróövezetben és az Európai Unióban kívánnak-e maradni.
Az eurózóna pénzügyminisztereit tömörítő Eurócsoport szerdán egységesen úgy döntött, hogy minden további tárgyalás előtt kivárja a görögországi népszavazás eredményét - közölte az egyik mikroblog-oldalon a szlovák pénzügyminiszter.
Ne kössük a szekeret a lovak elé"
- tette közzé rövid üzenetét Peter Kazimir.
Jeroen Dijsselbloem holland pénzügyminiszter, az Eurócsoport elnöke az ülés után hangsúlyozta: sem a pénzügyminiszterek között, sem Görögország és az esetleges újabb hitelprogramot koordináló intézmények, az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank és a Nemzetközi Valutaalap között
nem lesz semmilyen további tárgyalás a görög népszavazásig.