A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Cleaner-Pack Kft. (korábbi nevén: iBioPlus Kereskedelmi Kft.) megtévesztő és hiányos tájékoztatást nyújtott a vállalkozásoknak ingyenes/próba iroda- és tisztítószercsomag ajánlatával, így üzletfelei választási szabadságát indokolatlanul korlátozó üzleti módszert alkalmazott.
A jogsértésért 400.000 forint bírságot szabott ki a GVH,
egyúttal eltiltotta a Cleaner-Pack Kft.-t a jogsértő magatartás folytatásától.
A GVH döntése szerint a Cleaner-Pack Kft. 2013 novembere és 2014 júniusa között jogsértő üzleti gyakorlatot folytatott, mert
bizonytalanságban tartotta iroda- és tisztítószercsomag ajánlatával megkeresett üzletfeleit a jogviszony jellegét, tartalmát, az őket megillető jogokat és kötelezettségeket illetően.
A csomag bemutatkozó, próba-, valamint ingyenes jellegének hangsúlyozásával tette vonzóvá ajánlatát, ám ez nem felelt meg a valóságnak.
Ráadásul telefonhívásaival azonnali cselekvésre, megrendelésre ösztönözte üzletfeleit. Nem tette egyértelművé az üzletfeleinek a telefonos megbeszélések alkalmával, hogy köztük és a Cleaner-Pack Kft. között szerződés jött létre, és így a csomag ellenértékét ki kell majd fizetniük. Csak a fuvarlevélben adott tájékoztatást a kipróbálási határidőről és az elállási jog gyakorlásának feltételeiről.
A csomag ellenértékét tartalmazó számlát a csomag átvételét követően, a 8 napos elállási jog gyakorlására nyitva álló határidőn túl küldte el a címzetteknek. Vételárigényét vitató üzletfeleinek felajánlotta, hogy ha a számlán szereplő összeg egy részét kifizetik, lemond minden további követeléséről, ám követeléseinek jogszerűsége megkérdőjelezhető volt.
A GVH a bírság kiszabásakor a Cleaner-Pack Kft. termékeinek értékesítéséből származó árbevételére alapozott. A GVH súlyosbító körülményként értékelte többek között, hogy az üzleti módszer csaknem egésze jogsértő magatartáson alapult, és a Cleaner-Pack Kft. e jogsértő gyakorlatot huzamosabb időszakon keresztül folytatta.