Eisenstadt jelentős korrekciót vár a közeljövőben, miután az ifjú titánok pánikhangulata alábbhagy. Akik a legtöbb a pénzt keresték a bikapiacokon, azok túl fiatalok ahhoz, hogy emlékezzenek a medvepiacokra a múltból, világít rá az évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember.
Sam Eisenstadt több gazdasági kutatóintézet igazgatói székét is betöltötte évtizedes karrierje során. A listán olyan intézetek szerepelnek, mint a Value Line, a Norman Fosback és az Institute for Econometric Research. A Value Line igazgatói székében 63 évet töltött el. A nyugdíjas tőzsdei guru jelenleg a Fosback’s Fund Forecaster befektetési lapot szerkeszti, így a pénzpiac történéseiből továbbra is naprakész.
A tetemes tapasztalat mellett a szakember egy komplex ökönometriai modellre alapozza érvelését. A saját fejlesztésű indikátor fél évre előre belövi a piac állását. A pontosan hat hónappal ezelőtt keddi kereskedési napra 2300 pontot jósolt az S&P 500-nak. Az 500 vezető amerikai vállalat részvényeit magába foglaló indikátor két nappal ezelőtt 1,969 ponton zárt.
A tőzsdei indikátor pontosan hat hónap múlvára 2170 pontos kereskedési szintet prognosztizál a S&P 500-nak, vagyis közel 11 százalékos emelkedést.
A modell számos gazdasági és pénzügyi változót vesz figyelembe. Egyetlen modell sem tökéletes, de feltűnően jól saccolja meg az indikátor a várható piaci eredményeket.
Eisenstadt szembemegy azokkal az elemzőkkel, akik Kína sorozatos pénzleértékeléseit okolják a pénzpiac mostani gyengélkedéséért. A szakember szerint sokan elfelejtik, a nyugati gazdaságok négyszer annyit importálnak az ázsiai országból, mint amennyit értékesítenek Kínának.
Az amerikai gazdaságnak többet segít a jüan lerontása, mint amennyit árt. Az értéktőzsde sérülékenységét a túlértékeltség okozza"
– hangsúlyozza a befektetési szakember.
A kínai gazdaság befullafádásától való félelem miatt általános eladási hullám söpört végig augusztus 25-én a piacokon. Az ország központi bankja a közelmúltban többször is leértékelte a jüant azután, hogy 8,3 százalékkal zuhant a kínai export. A kormány az olcsó jüannal erősítené a kivitelt, mert ha az export tovább csökken, veszélybe kerül az idei évre kitűzött hét százalékos gazdasági növekedés. A leértékelés - és ezzel a gazdaság növekedési ütemével kapcsolatos aggodalmak "hivatalos" beismerése - szinte azonnal csökkenést okozott a világ tőzsdéin.