A dokumentum egy nappal a G20-ak pénzügyminisztereinek és jegybanki vezetőinek pénteken nyíló kétnapos ülése előtt látott napvilágot.
A jelentés a kockázati tényezők közé sorolta a kínai gazdaságnövekedés lassulását, a pénzpiaci bizonytalanságokat, a feltörekvő országok devizáinak gyengülését és a nyersanyagárak csökkenését. A dokumentum összeállítói szerint
"mérsékelt a globális gazdaságnövekedés kilátása, amin csak tovább ronthatnak ezek a problémák".
Az elmúlt hetek piaci turbulenciái és az ingadozó árak miatt az IMF újra hangot azon véleményének, hogy a fejlett gazdaságoknak továbbra is érdemes támogató, laza monetáris politikát folytatni, pláne, hogy az infláció továbbra is alatta van a közép távú inflációs céloknak (ez kvázi egyfajta finom jelzés a Fed felé is a szeptember 16-ai kamatdöntés előtt - szerk.). Emellett a fiskális politikának is ösztönöznie kell a növekedést.
A csütörtökön közzétett jelentésben az IMF nem közölt gazdasági előrejelzési adatokat, ugyanakkor jelezte, hogy
nőtt a rontás kockázatának a lehetősége".
Az IMF legutóbbi, júliusi előrejelzésében az szerepelt, hogy idén 3,3 százalékkal nő a globális gazdaság a tavalyi 3,4 százalék után. Ezen belül az Egyesült Álalmok GDP-je 2,5 százalékkal nő a tavalyi 2,4 százalékról, az euróövezeté 1,5 százalékkal bővül, ami csaknem a duplája a tavalyi 0,8 százaléknak, míg Kína gazdaságnövekedése 6,8 százalékra lassul a 2014. évi 7,4 százalékról.