Szeptember végéig a Nemzeti Sportközpontok honlapja szerint megkezdett óránként 60 ezer forintért bárki kibérelheti a pályát – jelenleg körülbelül így áll a Puskás Stadion rekonstrukciója.
A Közbeszerzési Értesítőben eddig egyetlen hirdetmény jelent meg a Puskás Stadionnal kapcsolatban, az is már tavaly novemberben: az eredetileg becsült összegnél 800 ezer forinttal drágábban, nettó 650,8 millió forintért kötöttek tervezési szerződést a Középülettervező Zrt.-vel.
Ilyen lesz az új Puskás-stadion
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium június elején közreadta az új Puskás Ferenc Stadion látványterveit. Az új létesítmény amellett, hogy labdarúgó-mérkőzéseket rendezhetnek majd benne, az ország legnagyobb koncerthelyszíne lesz.A kivitelezésre várhatóan október végéig írják ki a pályázatot, tudta meg az Origo a Kiemelt Budapesti Beruházások Kormánybiztosának Hivatalától.
A tervezett építési költségről az építési engedély megszerzését követően tudnak pontos tájékoztatást adni, de az előzetes becslések szerint körülbelül 90-100 milliárd forintról lehet szó.
A korábbi terveket egyszer már „észszerűsíteni” kellett,
mert – ahogy azt Fürjes Balázs budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos mondta – a korábbi számításokban szereplő 100 milliárd forint legfeljebb a létesítmény kétharmadára lett volna elég.
Miután még nem írták ki a tendert, így a megvalósítás dátuma is kérdéses, de a hivatal szerint a 2018-as céldátum reális lehet. Fürjes Balázs budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos az M1 aktuális csatornán még május végén arról beszélt, hogy
a stadion bontása ősszel kezdődhet el, jövőre pedig elindul az új létesítmény építése, és legkésőbb 2019-re befejeződnek a munkálatok.
A mintegy 70 ezer főt befogadó Puskás Ferenc Stadiont 1953-ban adták át Népstadion néven – a leghíresebb magyar labdarúgó nevét 2002 óta viseli a létesítmény.