A keresetet a Pimco egy volt szoftverfejlesztője, illetve a cég leányvállalatának, az Allianz Global Investors egy korábbi alkalmazottja nyújtotta be, akik azt állítják, hogy a befektetési vállalkozások által kezelt közös nyugdíjalapot túlárazott Pimcós és Allianzos befektetési alapokkal pakolták tele, ráadásul a munkavállalók által fizetett nyugdíjjárulékokat gyakorta használták fel az éppen induló kockázatos alapok feltöltésére - közölte a Financial Times.
Ha a gyanú ténylegesen beigazolódik, akkor közel 4 ezer alkalmazott számíthat kártérítésre.
De nem csak ez a furcsaság kerül kivizsgálásra. A vádak között szerepel az is, hogy a munkavállalói nyugdíjpénzeket csak a Pimco és az Allianz-féle alapokban lehetett elhelyezni, amelyek eleve 75 százalékkal magasabb költségterhelés mellett működnek, mint az átlagos amerikai nyugdíjalapok.
A két cég által kezelt nyugdíjalapban 772 millió dollárnyi vagyon volt 2013 végén, a most benyújtott bírósági kereset szerint akár 2,5 millió dollárt is meg lehetett volna spórolni az ügyfeleknek az alacsonyabb költségű díjstruktúrák, illetve indexkövető alapok vásárlása mellett.
Az alapkezelő képviselői lassan több időt töltenek a bíróságon, mint az irodában. Múlt héten a kötvénykirálynak is becézett Bill Gross, akit tavaly bocsátottak el a Pimcotól (egyébként annak alapító tagjai is volt), 200 millió dollárra perelte a szebb időket látott alapot, mondván a cég megsértette Gross jó hírnevét, illetve nem kapta meg a fair elbánást. Gross ugyanakkor kiemelte, hogy ha megnyeri a pert, az abból befolyó kártérítést teljes egészében eladományozza.