Aszódi Attila, a paksi bővítésért felelős kormánybiztos egy videót osztott meg a blogoldalán, ami a klímaváltozás elleni harcról szól. A videóból kiderül, mi lehet az atomenergia szerepe a felmelegedés elleni harcban. A videóból kiderül, hogy
a nukleáris energia a megújuló energiahordozókkal együtt része a megoldásnak.
Az ismeretterjesztő film angol nyelven készült, de magyar feliratot készítettek hozzá.
Aszódi Attila arról is írt, hogy az OECD Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) új elemzése szerint az atomenergiára és a megújuló energiahordozókra együtt van szükség az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Az IEA anyaga szerint a világ atomerőművei 2013-ban 2478 TWh villamos energiát termeltek, részesedésük
a teljes villamosenergia-termelésben 11 százalék volt.
Az IEA központi forgatókönyve pedig azt jelzi előre, hogy ez az arány 2020-ban és 2040-ben, azaz hosszú távon is fennmarad, 12 százalék lesz.
Az IEA szerint ahhoz, hogy a 450 ppm-es kitűzött célt teljesíteni lehessen, az atomenergia villamosenergia-termelésben mért részesedését a jelenlegi részarány több mint másfélszeresére, 18 százalékra kellene növelni. Ez azért fontos, mert nevét a 450 ppm-es CO2-koncentráció-határból kapta, amelynek betartása fontos lenne, hogy a Föld átlaghőmérséklete – a klímakutatók javaslataival összhangban – ne növekedjen az ipari forradalom előtti átlaghőmérséklethez képest 2°C-nál nagyobb mértékben.
A kutatás szerint
a megtermelt energia szintjén még ennél is nagyobb mértékű lesz a növekedés:
a mostani 2478 TWh-ról 2040-re 6243 TWh-ra nőhet világszinten az atomerőművekben megtermelt villamos energia mennyisége – olvasható Aszódi Attila blogoldalán.