Évről évre többen állítanak ki a Mobile World Congress termeiben. Az Origo folyamatosan ír az eseményről, friss cikkeinket önálló szekcióban találja a címlapon. Az idei kiállításon részt vevő hét magyar vállalkozásnak a Magyar Nemzeti Kereskedőház biztosít kiállítási lehetőséget 42 négyzetméteres standján. Közülük többen visszatérők a barcelonai rendezvényen.
Bemutatkozik Barcelonában a már itthon is sikeres MiniCRM. A kkv-knak fejlesztett ügyfélkezelési megoldásokra fókuszáló vállalkozásról többször írtunk az Üzletrészen. Ők az a startup, amely megfordította a sorrendet,
először ügyfeleket keresett, majd azok problémáira koncentrált.
Vállalták, hogy széles ingyenes kínálatban kitűnjenek azzal, hogy az ő felhőszolgáltatásuk fizetős:
„Magyarországon ezzel szemben mindent visz az árverseny,
a cégek célja a mindenki másénál olcsóbb termék, a minőség sokadlagos. Nagyon hiányzik az itthoni üzleti életből, hogy megforduljon a spirál: ha arányaiban növekszik a minőségi szolgáltatók száma, azzal az igény a minőségre is növekedni fog” – mondta az Üzletrésznek 2014 augusztusában Leskó Noerbert alapító-CEO. Szemmel láthatólag jó lóra tettek, az ügyfeleik gyorsan észrevették, hogy nagyon is megéri fizetni a rengeteg plusz funkcióért és a megbízhatóságért.
Szintén a magyar kiállítók közt van a tizenöt éves, telekommunikációs rendszerfejlesztő Deverto Zrt., amely hazai és külföldi távközlési szolgáltatók központi kommunikációs rendszereivel is foglalkozik. A PolyNet Kft. a vezetékes és mobil távközlési szolgáltatók berendezéseinek összehangolt működését biztosító hálózatszinkronizáló eszközök fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. Termékeivel és szolgáltatásaival
Európa, Afrika és Ázsia 15 országának 20 szolgáltatójánál van jelen.
A Koonsys Kft. rádiós és átviteltechnikai hálózatok tervezését és optimalizálását helyezte fókuszba.
A FlexiTon Kft. olyan szoftver termékeket fejleszt és forgalmaz, illetve olyan szolgáltatásokat nyújt, amelyek a távközlési vállalatok gazdaságosabb, hatékonyabb működését támogatják. A magyar standon kiállít még a SWIFT infrastruktúra-támogatással foglalkozó Simplexion Kft., továbbá a 2004-ben alakult Navayo, amelynek egyik világhírű szabadalma az MVCN. A virtuálisan zárt láncú, internetalapú technológia lehetővé teszi a biztonságos kommunikációt két távoli eszköz között.