A tetőt Fürjes Balázs szavai szerint a tervezettnél hat héttel korábban sikerült a helyére tenni. A kiemelt budapesti fejlesztések kormánybiztosa elmondta azt is, hogy a rekordidő alatt épülő úszóarénát magyarok tervezik és építik.
Az alábbi videón azt láthatja, ahogy a tető felkerül a vizes vb leendő központi uszodájára:
Az úszóarénát egyébként a Market Építő Zrt. építi, azonban a tetőszerkezetet mégsem ez a cég, hanem a KÉSZ Ipari Gyártó Kft. gyártotta le, és szerelte össze. Hogy teljes legyen a kép, a tető felemeléséhez egy harmadik vállalkozásra is szükség volt, ugyanis ehhez egy svájci cég, a VSL Switzerland Ltd. biztosította a szükséges technikát.
A Nemzetközi Úszószövetség (FINA) vezetői január végén ellátogatottak az építkezés helyszínére, ahol Julio Maglione elnök elmondta, hogy
a magyarok mindent teljesítenek, amit ígértek”.
Bő egy hete még így nézett ki az épülő Dagály:
A FINA ügyvezető igazgatója, Cornel Marculescu is csak dicsérni tudta a projektet:
Még nem láttam olyan létesítményt a világon, amely ilyen ütemben épült volna.
Nincs kétségem afelől, hogy ha nyáron visszajövünk, hozhatjuk a fürdőruhákat.”
Fürjes Balázs korábban az Origónak adott interjúban azt mondta, hogy az első világrekordot szárazon kell felállítanunk.
„Reméljük, hogy jó néhány magyar világrekordnak – és nem csak magyarnak – tapsolhatunk majd Budapesten a 2017-es vizes világbajnokságon.
Mindennek az az előfeltétele, hogy az első világrekordot az építők fölállítsák,
és két év alatt fölépítsék azt, amit a világban négy-öt év alatt szoktak fölépíteni” – mondta a kormánybiztos.
Az alábbi panorámaképen körbe is nézhet az épülő Dagályban:
Annak ellenére, hogy a tető hetekkel korábban felkerült a „ház” tetejére, a tervezés és a kivitelezés sem zökkenőmentes, hiszen
időközben módosultak az új Dagállyal szembeni követelmények:
a világbajnokság mellett már az olimpiai követelményeknek is meg kell felelnie az épülő komplexumnak, hiszen Budapest pályázik a 2024-es nyári ötkarikás játékokra.
A korábbi terveket azért kellett átdolgozni, mert
a tervezés alatt változott meg az a stratégia, hogy az épületnek mi is lesz a pontos funkciója”
– mondta az Origónak Ferencz Marcel Ybl-díjas építész, az épülő úszóaréna tervezője. Korábbi cikkünkben megtekintheti, miért volt erre szükség, és meg is nézheti, hogyan fog kinézni az új komplexum.
A héten pedig eldőlt az is, hogy mit újítanak fel a vizes vb-re szánt 49 milliárd forintból, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán elfogadta a vb-hez kapcsolódó fejlesztésekről szóló csomagot: így például felújítják a Margit-sziget gerincútját, a Dráva utcai csomópontot, a pesti rakpartot a Kossuth tér és a Dagály között, de jut majd pénz a Róbert Károly körút felújítására is.