Nem épül új kórház Budapesten - közölte az egészségügyi államtitkár az InfoRádió kérdésére.
Ónodi-Szűcs Zoltán elmondta: egyes fővárosi egészségügyi részlegek új helyre költözhetnek, de új kapacitás létrehozását nem tervezik.
Nyilvánvalóan a budai oldalon lesz egy nagyobb fejlesztés, hiszen ott kevesebb az épület.
„Mit ért új kórház alatt? Hogy kinevezünk valamit, és rárakunk egy új nevet? Mert ilyen biztos, hogy nem lesz. Azt gondolom, hogy olyan viszont lehetséges, hogy költözködnek majd a különböző kapacitások a városon belül. Nincs igény új kapacitás létrehozására” - mondta az egészségügyi államtitkár az InfoRádiónak.
Az emberi erőforrások minisztere, Balog Zoltán a parlamentben azt mondta, idén és a jövő évben a budapesti egészségügyi ellátás megújítását tervezi a kormány, emellett már 2016-ban elindulhat az a többéves bérfejlesztési program, amelyre a költségvetésben 100 milliárd forint nagyságrendű összeg áll rendelkezésre.
A budapesti fejlesztésekről hamarosan döntést hoz a kormány
és eldönti azt a dilemmát, hogy egy nagy új kórházat építenek-e, vagy három-négy súlyponti kórházat fejlesztenek, bővítik a kapacitását.
A fővárosban komoly fejlesztési kényszer van - erről Cserháti Péter miniszteri biztos, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója beszélt egy pár héttel ezelőtti háttérbeszélgetésen. A budai oldalon 1500 ágynyi kapacitás széttagoltságát kell megoldani. Két tervről beszéltek, az egyik három centrumot tartalmazott,a másik pedig a szuperkórház volt.
Mindkét beruházás 200 milliárdba kerül.
A zöldmezős beruházással egy 1500-1700 ágyas új szuperkórházat építettek volna.
A másik elképzelés szerint pedig három központot hoznának létre: