Demján Sándor nyílt levelében arról írt, hogy a takarékszövetkezeti integráció célja a szövetkezeti szektor eredményének és vagyonának növelése volt, az eddigi események azonban ennek ellenkezőjét támasztják alá. Az OTSZ elnöke azt kérte Orbán Viktortól, ellenőrizzék a célok teljesülését.
A miniszterelnök válaszában azt közölte: a kormány sikeresnek ítéli, egyben lezártnak tekinti a takarékszövetkezeti rendszer átalakítását, "kétes ügyletektől való megszabadítását" és feltőkésítését.
Azzal ugyanakkor egyetért, hogy a takarékszövetkezeti rendszer nem működhet megfelelő felügyelet nélkül.
Az MNB felkészült
A takarékszövetkezetek felügyelési, felelősségi és követelményrendszere jelenleg eltérő az egyéb hitelintézetekétől. Ha a jogalkotó úgy dönt, hogy az egységes szemléletű pénzügyi felügyelés irányába lép tovább, a jegybank készen áll ennek megvalósítására, írta közleményében az MNB.A kormányfő azt is tudatta,
a kormány ellenzi, hogy a takarékszövetkezetek további FHB-részvényeket vásároljanak.
Ennek megakadályozására a szükséges lépéseket megteszik.
Demján Sándor állítása szerint az FHB tőkeemelésénél bizonyos szövetkezeteket kényszerítettek, hogy "a névérték hétszeresén vegyenek új részvényeket". Az OTSZ-elnök azt is írta levelében, hogy üzleti körök "céghálót szőnek a takarékszövetkezeti szektor köré, parazitaként szívják ki erőforrásait".