A Központi Statisztikai Hivatal 2009. október 1. és 2010. szeptember 30. között időmérleg-felvételt készített a magánháztartásokban élő 10–84 éves népesség körében. Hasonló felvétel 1963 óta eddig összesen hatszor volt.
Az időmérleget itt tudja elérni>>>>>
A vízszintes vonal a mintanépességből kiválasztott egy fő egy átlagos napját mutatja, tevékenységek szerint. A függőleges vonal a kiválasztott mintanépesség egy átlagos napján az adott percben végzett tevékenységek arányát szemlélteti.
A grafikont itt találja>>>>
Ezzel Magyarország az időmérleg-felvételek tekintetében nemzetközi szinten is élen jár – közölte a KSH.
A KSH 13 ezer időmérlegnaplót készített.
Kiválasztottunk egy napot, ahol megállítottuk az időmérleget, naponta többször.
Reggel 8 órakor az időmérleg alapján az látszik, hogy a válaszadók
20 százaléka házimunkát végez,
18 százaléka fizetett munkát végez, a megkérdezettek 16 százaléka reggelizik, 7 százalék éppen utazik, 12 százalék pedig még alszik.
Reggel 10-kor az időmérleg szerint a megkérdezettek 22 százaléka dolgozik, 28 százaléka házimunkát végez, 3 százalék még mindig alszik, 5 százalék tévét néz, a megkérdezettek 5 százaléka pedig vásárol.
Délután kettőkor ugyanannyian töltik a szabadidejüket, mint amennyien dolgoznak, 20-20 százalékon áll mindkettő, 7 százaléka a megkérdezetteknek alszik, 9 százalék pedig utazik.
Délután hatkor a válaszadók 5 százaléka még mindig dolgozik, 7 százalék utazik, 18 százaléka tévét nézett. Este 8-kor már a megkérdezettek 50 százaléka ült a tévé előtt, 1 százaléka sportolt, 10 százaléka evett,
5 százaléka pedig valamilyen házimunkát végzett.
Este 10-kor a megkérdezettek 54 százaléka aludt, 23 százalék pedig tévét nézett.
A Központi Statisztikai Hivatal tavaszi felmérése szerint is Magyarországon minden ember a csecsemőktől a felnőttekig
évente 130 napot tölt fizetetlen munkával.
Évente 11 milliárd óra nem fizetett munkát teljesítenek magyarok. A magyar bruttó hazai termékbe, ha beleszámítana a láthatatlan munka, az 23 százalékkal növelné a magyar GDP-t.