A Magyar Nemzeti Bank korábbi döntése értelmében az elmúlt három év legnépszerűbb vállalati hiteltermékének elérhetősége az idei év végén megszűnt volna. A tegnap nyilvánosságra hozott MNB-döntés értelmében azonban három hónappal,
2017. március végéig meghosszabbították a szerződésre nyitva álló időszakot.
A programban devizában rendelkezésre álló, de még fel nem használt összegeket a bankok akár forintban is folyósíthatják, mely
megközelítően 200 milliárd forinttal megnöveli a bankoknál forintban elérhető támogatott hitelkeretet.
Szeretné tudni, hogy vállalkozása alkalmas-e a növekedési hitel felvételére? Az alábbi kalkulátor segítségével itt gyorsan ellenőrizheti:
A növekedési hitel területi korlátozás nélkül, azaz Budapesten és a tágabb közép-magyarországi régióban működő vállalkozások és cégek számára is elérhető, az alábbi feltételek mellett:
A növekedési hitel beruházások megvalósításához használható, gyakorlatilag minden olyan célra, amely egy vállalkozás üzleti tevékenységét szolgálja:
Ha még csak tervezi a beruházást cégével, és
a hiteligénylést még nem indította el, most még megteheti.
A beruházási hitelek átlagos átfutási ideje (azaz a hiteligény benyújtásától a jóváhagyott hitel folyósításáig szükséges) minimum 2-3 hónap. A hátralévő idő így pontosan elegendő ahhoz – még a karácsonyi időszakot is beleszámítva –, hogy március végéig létrejöjjön a hitelszerződés.
Amikor egy beruházáshoz kapcsolódó hitelfelvételt tervezünk, tisztában kell lennünk azzal, hogy a beruházás minimum 20 százalékát önerőből kell tudni biztosítani,
a hiteligény tehát a beruházás teljes költségének maximum 80 százaléka lehet.
A bankok által elvárt biztosítéki struktúra igen változatos lehet a beruházás jellegétől függően. A bank célja, hogy a kihelyezett hitelösszeg mögött teljes mértékben legyen fedezet. A leggyakrabban a következő három fedezetigénnyel, illetve azok kombinációjával dolgoznak a hitelintézmények: