Az online pénztárgép használati kötelezettség tíz szolgáltatás bevonásával bővült.
Január 2-ig 15 553 kódkérelem érkezett az adóhatósághoz,
ebből 8546-ot taxis kért. A január 2-i adatok szerint 12 453 - ebből 6459 hordozható - pénztárgépet üzembe is helyeztek.
Hangsúlyozta, azok számára, akik december 31-ig megkérték a kódot a NAV-tól, meg fogják teremteni az állami támogatás igénybevételének lehetőségét, annak jogszabályi környezetét.
Kitért arra is, hogy a NAV munkatársai több mint
23 ezer vállalkozást kerestek fel személyesen,
és tájékoztatták őket a kötelezettségeikről. Közülük 5500-an jelezték, hogy továbbra is a számlázást választják.
A 2015-ös adóbevételekhez képest is jelentős a bevételek. Tavaly az év első 11 hónapjában 527 milliárd forinttal haladta meg az egy évvel korábban rögzített időszakos adatot.
Idén 580 milliárd forinttal javul a hazai vállalkozások helyzete az adóváltozásoknak köszönhetően, ami a tervezett GDP 1,5 százaléka - mondta Tállai András, a vállalkozásokat érintő idei adóváltozásokról.
Hozzátette, az adóterhelés mértéke a GDP arányában
39-ről 38 százalékra mérséklődik 2017 végére.
A vállalkozói terhek csökkentésével beteljesült az a 2010-ben megfogalmazott kormányzati cél, amelynek a lényege az, hogy Magyarországon olyan gazdasági helyzetet kell teremteni, hogy érdemi köztehercsökkenést lehessen elérni, javítva ezzel az ország és a magyar vállalkozások versenyképességét, növelve a családok életszínvonalát.
A legnagyobb plusz a társadalombiztosítást megillető befizetéseknél jelentkezett, az itt feljegyzett majdnem 280 milliárd forint többlet keletkezett. Szintén nagyot nőtt a bevétel a társasági adónál, ahol a cégek 11 hónap alatt 200 milliárddal fizettek többet, mint egy évvel korábban - írta a Magyar Idők.