A legvonzóbb feltörekvő befektetési célpontokat olyan területek adják ebben az évben, melyek javuló politikai környezettel rendelkeznek, illetve amelyek másoknál kevésbé vannak kitéve a tovább emelkedő amerikai kamatoknak, és a Donald Trump elnökségétől várt hatásoknak – írja a Bloomberg.
Azon befektetők számára, akik szeretnek alacsony kamatok mellett devizákat venni és magasak mellett eladni, az orosz rubel az elsődleges célpont. A UBS szerint a rubellel folytatott ilyen üzletek
26 százalékos potenciális hozamot jelenthetnek a következő 12 hónapban.
Ezzel pedig mindenkit lenyomhatnak a feltörekvő európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) térségben.
Amellett pedig, hogy Oroszországban relatíve magas a kamatszint, az ország az emelkedő olajárból is profitál. Ennek tudható be, hogy az NN Investment Partners számára az orosz részvénypiac is „nyilvánvaló jelölt" a legjobbak között.
Egyes befektetők úgy látják, hogy Jacob Zuma elnök hatalma halványulóban van Dél-Afrikában, ami felpörgeti az ország részvényeinek és kötvényeinek vonzerejét. Különösen úgy, hogy többek szerint Dél-Afrika valószínűleg elkerüli adósságának leminősítését.
A mexikói fizetőeszköz jelenleg a legvonzóbb célpont egész Latin-Amerikában. Nemcsak arról van szó ugyanis, hogy a peso nagyon olcsó, de az is fontos, hogy
a deviza erősen profitálhat a mexikói központi bank szigorából,
illetve abból, ha kiderül az új amerikai elnök politikája mégsem lesz annyira protekcionista, mint azt sokan várták – mondta Enrique Diaz-Alvarez, az Ebury Partners szakértője.
A Petrobras kötvényei még mindig olcsók, a Banco do Brasil speciális esetben átválható (CoCo) kötvényei emelkednek, a Samarco pedig agresszív fogadást jelenthet, ahogy a cég feltehetően folytatja idén a működését, és újratárgyalja a hiteleit – jelezte Carlos Gribel, az Andbanc Brokerage fix hozamú befektetésekkel foglalkozó szakértője.
Az ország részvényei várhatóan
nyerni fognak a réz emelkedő árfolyamával,
illetve komoly esély van rá, hogy az üzleti élet számára sokkal kedvezőbb politikai légkör alakul majd ki a 2017-es elnökválasztás után – véli egyöntetűen a Morgan Stanley, a JP Morgan, valamint a BTG Pactual Group.
Tekintve az USA protekcionista fordulatának lehetőségét ebben az évben, az ázsiai ország befektetési eszközei egyre szebbnek tűnnek.
Ráadásul a kötvénypiaci befektetők számára Narendra Modi novemberi döntése is jól jöhet, melynek értelmében visszavonják a forgalomban lévő nagyobb címletű bankjegyeket. Ennek hatására ugyanis a jegybank kamatot emelhet, ami pozitív befolyással lehet a kötvényekre.
Az ország benchmark részvényindexének legnagyobb cégei vagy hazai fókuszú fogyasztói vállalatok, vagy bányatársaságok, melyek profitálhatnak abból, ha a szén és a nikkel árfolyama tovább emelkedik 2017-ben. Ezzel párhuzamosan
Indonézia magas hozamú kötvényei már jó ideje a befektetők kedvencei,
különösen azt követően, hogy a folyó fizetési mérleg hiány jelentős szűkülést mutatott az elmúlt néhány évben. Ezzel pedig az ország immáron sokkal kevésbé van kitéve az USA magasabb kamataiból eredő sokkhatásoknak, mint 2013-ban.